Zprávy 

Jsem absolvent a hledám práci

Hledám práci

Právě jsem úspěšně završila své několikaleté studium a konečně mám diplom v kapse. Nemožné se stalo skutečností. Trošku mě ale děsí, co bude dál. Původně jsem si myslela, že hned po škole nastoupím do nějaké prestižní firmy, kde získám praxi a postupně se budu zdokonalovat, abych jednou mohla být v nějaké vedoucí funkci, například ředitelka nebo manažerka. To by se mi opravdu líbilo. Ale zjistila jsem, že realita je podstatně jiná a liší se od mých představ. Takže, jsem absolventka a hledám práci.

Hledám práci
Hledám práci

Jak hledat práci efektivně?

Už tedy nejsem studentka a co teď? Budu si muset vytvořit nějaký systém pro hledání vhodného zaměstnání, abych si co nejefektivněji a nejrychleji našla práci. Alespoň, že mám trošku představu o fungování trhu práce, o přípravě životopisu a jak sebe prezentovat u potencionálního zaměstnavatele. Moje první kroky vedou na nejbližší pobočku úřadu práce, kde mi přidělí mou osobní zprostředkovatelku. Popravdě, iluze o tom, že mi úřad práce si nedělám, proto hledám práci sama a hlavně se obracím na personální agentury, abych zvýšila své šance na nejideálnější pracovní pozici.

Rady a tipy při hledání vhodného zaměstnání

Pokusím se vám stručně popsat, jak si momentálně hledám práci. Předpokládám, že mé rady a tipy mohou pomoci i ostatním absolventů, kteří se ocitli v podobné situaci jako já. Pokud totiž zaměříme své hledání práce správným směrem, může být její nalezení snadnější, než si myslíme. Hledám práci zejména na internetu, téměř každý den tomu věnuji několik hodin. Také jsem využila služeb internetové personální agentury Žirafa.cz, která mi pomáhá s hledáním zaměstnání online a práci hledá práci za mě. Zveřejnila jsem také online svůj životopis, kde si mne mohou nalézt konkrétní zaměstnavatelé či personalisti. Rozhodila jsem i sítě po známých a spolužácích, novinách i veletrzích. Své šance jsem zvýšila na maximum a doufám, že práce snů na mě čeká a že ji brzy najdu.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

iZprávyDnes.cz

Novinky-Zprávy.cz    

Tiskové-zprávy.eu 

 

 

 

 

Related posts

Leave a Comment