Bydlení 

Aby dům nebyl jak řešeto: Těsnění prostupů

Začíná to nenápadně. Po běžných inženýrských sítích, s kterými počítá samotný projekt domu, přichází telefonní přípojka, nejrůznější rozvody, potrubí, kabeláže atp. Za chvíli je dům jako řešeto.

tesnici_manzety_N

V lepším případě se pracovník odpovědné firmy převleče za zedníka a s větší či menší zručností prostup zazdí. To však snižuje možnosti údržby nebo dodatečné úpravy konkrétního vedení. Navíc v místě takto neodborně ošetřeného prostupu může docházet k tepelným ztrátám, do budovy může vnikat nenápadně vlhkost. Nedokonalost se zpravidla projeví až po mnoha letech, kdy je pozdě. A z drobného zásahu v místě prostupu je nákladná rekonstrukce.

Nemá proto smysl na těsnění prostupů šetřit. Zvolení levnějších variant nebo nevhodných materiálů se nakonec může mnohonásobně prodražit. Prozíravějším přístupem je oslovit profesionály už na samotném počátku. Mezi ně se řadí společnost GONAP, která má celorepublikovou působnost a je připravena pomoci s odbornou instalací pryžových těsnících manžet, těsnících řetězů, link seal, těsnění Roxtec nebo prstencového těsnění. Využívá osvědčených těsnících systémů Integra, jejichž kvalita v kombinaci s odbornou instalací zajistí dlouhodobé a bezproblémové těsnění prostupů. Společnost je připravena pomoci i v případě nestandardních řešení, které je nutné pro zákazníka vyvinout na míru. Díky svým výrobním kapacitám to pro ni není žádný problém. Sama vyrábí a dodává vymezovací objímky, chráničky, pažnice, přechodky a zátky na zakázku.

Aby majitelé nemovitostí nemusely jednou řešit zásadní problémy s těsněním prostupů, je výhodné obrátit se na odborníky v oboru, ušetřit si tím budoucí problémy a především zbytečné výdaje. Stačí začít nezávaznou telefonickou konzultací a probrat konkrétní problém s profesionály, kteří už sami navrhnou a případně provedou nejvhodnější řešení.

Related posts

Leave a Comment