Zajímavosti 

Advent – a jak ho prožít v klidu

Doba před Vánoci bývá pro mnohé dobou stresu a shonu – přípravy domácnosti, přípravy vánoční atmosféry, ať už co se týče výzdoby nebo třeba vánočního cukroví a v neposlední řadě bývají velikou noční můrou vánoční dárky. Zoufat však již nemusíte, nabízíme totiž pár rad, díky kterým budete mít, co nevidět, jasno.

Sport?

Pokud někdo z vašich blízkých sportuje, máte téměř vyhráno. Potěšit ho jistě můžete novým kouskem do jeho sportovní výbavy, doplňkem ke sportovnímu outfitu, či jinou pomůckou, která se sportem nepřímo souvisí, ať už to bude láhev na pití, či třeba sportovní taška.

Umění?

Ať už hudební, tak třeba výtvarné, nebo filmové… Každopádně do této oblasti si troufněte zabrousit pouze v případě, že se v dané problematice též alespoň částečně orientujete. Pokud se i, přes možná úskalí troufáte, na výběr jistě máte z nepřeberné škály různých položek, které mohou pod stromečkem udělat radost – obal na hudební nástroj, noty ke skladbám z oblíbeného filmu, nahrávka oblíbeného umělce… Pro nadšené výtvarníky můžete vybrat třeba nějakou knihu, zabývající se teorií, historií, či oblíbeným uměleckým směrem, nebo konkrétními umělci, ale stejně tak můžete pořídit i nějaký praktický dárek, který dotyčný upotřebí při své vlastní tvorbě.

A pokud i přestože, se v daném odvětví neorientujete, můžete se přesto nechat oblíbenou činností nechat inspirovat – pořídit můžete třeba hrníček s tematickým motivem, nebo třeba oblečení, šperky… Stačí jen mít nápad. A pokud ho nemáte, na internetu jistě inspiraci najdete.

Žádný koníček?

Je pravdou, že v dnešní době je spousta lidí zcela vytíženo svoji práci, a péčí o rodinu a domácnost. Ale i v tom případě bychom mohli myslet na jejich volný čas a ukázat jim, že chvilku pro sebe si mohu udělat, i když nemají čas pravidelně. Zaběhněte do knihkupectví, ze širokého sortimentu knih jistě vyberete tu pravou pro každého.  Knihu můžete vybrat vlastně již teď, v teple domova. Na internetu můžete objednat všechny tituly.

V případě, že chcete obdarovat slečnu, ženu, či dámu, jistě se vyplatí vsadit na román. Do balíčku můžete zabalit třeba knihy české autorky Petry Kropáčové. Pokud se vám jedna kniha zdá málo, či ne příliš originální, darujte celý komplet.

Jedním z nich je například autorka Petra Kropáčová. Sehnat můžete již tři její díla. Prvním je kniha „Prkna, co znamenají život, ve které najdete vše, co od správného románu čekáte. Tato první kniha je protknuta nádechem atmosféry dob dávno minulých, díky průběžnému glosování děje úryvky z divadelních her. A to dodává této knize, i jejímu volnému pokračování „Prkna, co znamenala smrt“, něco, co v jiných knihách nenajdete. Něco, co tyto knihy odliší od ostatních.

Třetí knihou, kterou do dárkového balíčku můžete také zařadit, má název „Pravidla života“. Najdete v ní vše, včetně toho, s čím se možná někdy potýkal každý z nás – s touhou udělat něco jinak a vybočit ze zajetých kolejí, navzdory názoru okolí.

Tak se už Vánoc nebojte a začněte se těšit, stačí jen chvíle, kdy se zastavíte a vklidu si vše promyslíte. Vánoce se pak již nebudou jevit jako strašák, který z vás, před svým příchodem, vysaje veškerou energii.

Related posts

Leave a Comment