Bydlení Zboží 

Automatické pračky, kterou si vybrat?

V dnešní době si zřejmě nikdo z nás neumí představit prát prádlo jako za starých časů. Pračka se stala nepostradatelnou součástí naší domácnosti. Na trhu je velká nabídka praček, které jsou stále zdokonalovány a mají tak novější a úspornější funkce. Existují tři základní druhy praček – pračky s horním plněním, pračky s předním plněním a nově i pračky s integrovanou sušičkou. Jaký je mezi nimi rozdíl?

ETD

 

Pračka s horním plněním

Tato pračka je ideální v případě, že nemáte dostatek místa pro otevření předních dveří. Vyrábí se v malých rozměrech, takže se vejde do každého prostoru. Je také velmi snadno obslužná při plnění bubnu prádlem, nemusíte se ohýbat ani si klekat, takže usnadňuje život lidem, kteří jsou omezeni pohybem. U některých praček tohoto typu je nabízena chytrá funkce přidání prádla během praní. V neposlední řadě můžete očekávat i vyšší úsporu vody a energie.

elektro

 

Pračka s předním plněním

Tento typ praček je v domácnostech nejvíce oblíbený. Jsou vhodné do míst, kde je dostatek prostoru pro otevření dvířek a následného vkládání prádla do bubnu pračky. U těchto praček můžete očekávat lepší efektivitu praní, tudíž i odstřeďování. Má tišší provoz, takže ji můžete dát do místností, které nejsou uzavřeny dveřmi. Pračku lze také zabudovat do kuchyňské linky či jiných skříní a můžete tak ušetřit prostor. Tyto spotřebiče jsou dodávány standardně v bílém provedení, avšak se dá zakoupit i elegantní v černé, červené barvě či s kovovým vzhledem.

pračka s předním plněním

 

Pračka se sušičkou

Tento typ pračky je stále více žádaný, neboť kombinuje dva spotřebiče, čímž usnadňuje práci, místo a čas. Kapacita sušení bývá zpravidla menší než pro praní, je tedy nutné prát menší množství prádla nebo sušit nadvakrát. Někteří výrobci již nabízejí pračky se sušičkou, které jsou schopny plynule přejít mezi režimem praní a režimem sušení.

pračka se sušičkou

 

Výběr vhodné pračky

Ke správnému výběru pračky je důležité znát několik základních odpovědí. Jaký má mít rozměr, aby se vešla do Vaší domácnosti, a jakou má mít kapacitu bubnu. Další otázkou také bývá energetická náročnost, spotřeba vody anebo i úsporné programy například – lehce špinavé prádlo je možno vyprat během 30 minut.

Moderní pračky mají nainstalován LCD displej pro snadnější a přehlednější ovládání. Uživatelé také ocení zvukový signál, který upozorní na konec praní nebo sušení.

V nabídce prodejců naleznete jen ty nejkvalitnější pračky, mezi něž patří značky  Bauknecht, Beko, Blomberg, Bosch, Brandt, Gorenje, LG, Miele, Siemens, Whirlpool. Při výběru některé z těchto značek je spokojenost zajištěna.

Related posts

Leave a Comment