Auto Moto 

Autozastavárny Praha – Obliba půjček s ručením automobilem roste

Seriózním jednáním dnes velmi populárních autozastaváren Praha uspokojí každého, kdo nechce půjčky s vysokými úroky. Jsme národ aktivních řidičů, kde auto a řidičský průkaz má většina lidí. Podle odhadů jsou to až tři čtvrtiny obyvatel. V mnoha rodinách jsou samozřejmostí dvě auta a řídí oba rodiče. Proto jsou autozastavárny v současnosti velmi vyhledávanou službou.

Rychlé získání peněz

Potřebujete-li náhle peníze, protože jste se ocitli v nelehké životní situaci, nebo chcete investovat a nemáte na to finanční prostředky, řešením je půjčka, za kterou ručíte automobilem. Není tedy nic jednoduššího než jeden vůz dát do zástavy. Velkou výhodou je rychlost získání peněz. V podstatě se jenom domluvíte v autozastavárně, přijedete s vozem, který necháte ocenit, a odjedete s penězi.

Vše vyřídíte během několika minut

Samozřejmě musíte dodat k vozidlu technický průkaz, prokázat svoji totožnost a dokázat, že jste skutečným majitelem vozu. To vše včetně ocenění vozu zkušeným technikem se ale dá vyřídit během několika minut a vy si pak již odnášíte své peníze nebo je dostanete na účet.  Někdy ani nemusíte přímo s vozem přijet, protože zaměstnanec zastavárny s technikem může dorazit za vámi.

Autozastavárny praha – Platíte většinou 2 % z ceny vozu

Zastavárna se pak stává oficiálním majitelem vozidla, dokud vůz nevyplatíte. Poplatky za to obvykle činí cca 2 % z ceny vozu. Jestliže necháte vůz na hlídaném a pojištěném parkovišti zastavárny, zpravidla platíte zmiňovaná cca 2 % z aktuální ceny vozu. Poplatek se pochopitelně účtuje jenom po dobu trvání smlouvy.

O půl procenta vyšší poplatky

Určitým bonusem navíc je potom možnost zástavy, během které můžete vůz i nadále používat. Spousta lidí totiž auto dnes potřebuje každodenně, s jeho pomocí si totiž vydělává. Tato nadstandardní služba se ale samozřejmě započítává do ceny, poplatky jsou většinou cca 2,5 %, tedy o 0,5 % vyšší, než když vůz zůstane jenom stát na parkovišti.

Zvažte své možnosti

Je pak na vás, jak se rozhodnete. Zda vůz oželíte a budete platit méně, nebo zkusíte platit více a s pomocí vozu také více vydělat – samozřejmě i na jeho vyplacení. Každý musí zvážit své možnosti. 0,5 % z ceny může být vysoká částka zvláště za novější vozy ve špičkovém technickém stavu. Tyto věci byste měli předem znát. Jaká práva i povinnosti má zastavárník i vy jako jeho klient, o tom se dočtete zde.

Zkušenosti uživatelů jsou pozitivní

V posledních letech zájem o půjčku v podobě zástavy automobilu silně roste. Mezi lidmi se tato forma získání financí stává velmi oblíbenou. Z jakých důvodů? Velkou roli zde hraje především rychlé a jednoduché vyřízení celé transakce. Potřebujete mít s sebou jenom vůz a potřebné doklady.

Papírování se dá řešit online

Velká část papírování spojená se zastavováním vozu se také dá bez potíží vyřešit přímo online, což je další bod pro tento způsob půjčování peněz. Navíc tímto krokem vůz pouze zastavujete, ještě ho neprodáváte. To je mnohdy také důležité – lidé o svůj vůz nechtějí přijít, představa, že ho musí prodat, je pro ně samozřejmě velice nepříjemná.

Zápis do Rejstříku zástav

Stejně tak klienty při sjednávání zástavy nečeká žádné prověřování bonity, jaké je běžné třeba v bance. Stručně řečeno zástava je vlastně půjčkou bez prověřování v registrech dlužníků. Vztahy obou stran jednoznačně definuje zástavní smlouva. Zároveň se také zápis o zástavě vozu zaznamenává do Rejstříku zástav. Vše probíhá podle práva. Pověst zastaváren rozhodně v posledních letech stoupá, jak se dočtete v následujícím článku. Platí to i o zástavě automobilů.

Related posts

Leave a Comment