pro Ženy 

Jak být šik i v těhotenství

O ženách v očekávání se říká, že z nich vyzařuje krása. A i když to mnohým zejména v prvním trimestru vůbec nepřijde, jakmile odezní těhotenské nevolnosti a bříško se začne trochu kulatit, snad každá nastávající maminka začne řešit otázku, co na sebe. Kalhoty škrtí, halenky jsou najednou těsné, ze sukní do pasu se stávají bokové. A pokud nepatříte do skupiny rizikově těhotných, které si těch několik měsíců doma vystačí s legínami a volným tričkem, je na čase pořídit si aspoň nějaké těhotenské oblečení.

Co nesmí chybět

Jako základ se hodí pořídit si aspoň dvoje kalhoty s pružným pasem, který oceníte už od prvních měsíců. Můžou to být jak džíny, kterých je všude plno, tak i nějaké slušnější kalhoty do práce. K nim můžete aspoň zpočátku klidně nosit nějaké volnější netěhotenské topy. Až budou krátké, můžete je doplnit o elastický pás pro těhotné v nějaké ladící barvě. Těhotenská móda, trička i halenky se vám budou hodit až v druhém trimestru. V současné době už často seženete takové kousky, které využijete i později na kojení. Ušetříte tak peníze i čas, kterého po porodu nikdy není dost.

S bříškem i do divadla

Pokud jste spíš šatový typ, nebo vás v průběhu těhotenství čeká nějaká společenská událost, ani to nemusí být problém. Sehnat se už dá ledaco, od vzdušných letních šatů, které nebudete ani cítit, po krajkové večerní šaty, ve kterých klidně můžete do divadla nebo na ples. Záleží na každé ženě, zda zvolí obtažený model, v kterém bříško přizná, nebo spíš sáhne po šatech zavinovacích s řasením, ve kterých nebude tak nápadná.

Kabát, nebo bundu?

Pokud chcete v těhotenství nosit kabát, budete to mít pravděpodobně jednodušší. Zvolit totiž můžete kousek s áčkovým střihem, který pak unosíte i po porodu. U bund už je to o něco složitější, ale i zde už výrobci nabízí poměrně praktické řešení. Sehnat tak můžete bundy se speciální těhotenskou vsadkou, kterou po porodu jen odepnete a bundu můžete znovu použít. Pokud jste zastánkyně nošení dětí, lze si do takovéto bundy dokoupit nebo nechat ušít i vsadku na zakrytí šátku či nosítka a máte tak kousek 3v1.

Jak je vidět, dnes už žena může vypadat elegantně i během těhotenství. Takže lacláče po mamince klidně nechte ve skříni a pořiďte si věci, ve kterých vám bude dobře a které vám budou slušet.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

Related posts

Leave a Comment