Cestování 

Co navštívit v Egyptě? Máme tři skvělé tipy

Lákají vás jedinečné egyptské památky, ale přitom se nechcete vzdát příjemného lenošení a všeho, co k pořádnému odpočinku zkrátka patří? Egypt, to nejsou jen pyramidy v Gíze, nabídnout vám toho může mnohem víc. Není tak problém se po zajímavé prohlídce okamžitě osvěžit třeba v teplých konejšivých vlnách prosluněného moře.

Z odpočinkem do rybářské vesničky

Že to nezní vůbec lákavě? Ale kdeže. Destinace Egypt Marsá Alam už dávno není tou zapadlou vískou jako před 20 lety. V roce 2003 tu otevřeli nové mezinárodní letiště, takže vás pohodlné letadlo vysadí přímo u nádherných korálových útesů a blankytně modrého moře. Pokud milujete windsurfing, rádi se potápíte a jednoduše zbožňujete sluníčko, pobyt tady si rozhodně zamilujete. A pro fanoušky historie jsou blízko třeba faraonské smaragdové doly nebo chrám Sethiho I. v Khanaisu.

Spojení historie a moderního vyžití

Oblíbená dovolená Egypt Hurghada nabízí ideální podmínky pro odpočinek po celý rok. Ocení ho zejména milovníci komfortu. Prakticky každý hotel tu totiž má vyhrazený svůj kus přívětivé písčité pláže, takže se o své místo na slunci nebudete muset dělit s davy náhodných turistů. Na dosah ruky budete mít také spoustu zajímavých míst pro odpolední výlety, doporučit můžeme zejména Velké akvárium v Hurghadě, Mešitu El Mina Masjid, Katedrálu svatého Shenoudy nebo Nákupní centrum Senzo Mall, kde se nemusíte dohadovat s prodejci, protože ceny jsou zde ve všech obchodech pevně dané.

Za kouzlem dávných časů do oázy Alexandra Velikého

Ještě donedávna sem byl přístup silně omezen, dnes je oáza Siwa mezi turisty naopak velmi oblíbená. Stále zde totiž panuje jedinečná atmosféra jako z dávných dob. Není problém sehnat zájezd last minute Egypt právě sem za velmi výhodné ceny. Pohodlné ubytování seženete na blízkém pobřeží, odkud do Siwy pravidelně zajíždějí pravidelné autobusy.

Related posts

Leave a Comment