Finance 

E-shopy v Česku v roce 2016 – přehledná infografika

Jste e-shopař, marketér nebo třeba uvažujete nad otevřením vlastního e-shopu? Prohlédněte si infografiku, kterou připravila společnost Shoptet a srovnávač Zboží.cz.

Celosvětový obrat e-commerce za rok 2016 byl více než 1,9 bilionu amerických dolarů. Oproti této sumě se našich sto miliard může zdát jako kapka v moři, když ale Českou republiku porovnáme s ostatními zeměmi a vezmeme v potaz počet obyvatel a celkovou situaci na trhu, jde o úžasná čísla. E-shopy navíc tvoří pouhých 9 % z celkového obratu maloobchodu, mají tedy stále obrovský potenciál růstu, což je vidět i v porovnání s loňským rokem,“ komentuje letošní výsledky Miroslav Uďan, CEO ve společnosti Shoptet.

EET

Internetové obchody v Česku

V České republice máme zhruba 38 500 e-shopů, oproti loňsku nárůst o 500. Možná by to mohlo další zájemce odradit, ale neunáhlete se. Mnoho z těchto obchodů nejede na plný provoz, jsou zde i jednoproduktové e-shopy, případně aktivity lidí, kteří to s e-shopem nemyslí tak vážně.

Pro otevření nových e-shopů hrají spíš tahle čísla: rostou čísla internetových uživatelů, nyní 6,9 milionu Čechů. A stále je prostor utrhnout si svůj díl, protože se předpokládá, že budou Češi na internetu nakupovat stále víc.

EET

Zvažte výdejní místo nebo kamennou pobočku

Češi jsou možná méně důvěřiví, stále mají s internetem trochu problém. Bojí se zejména on-line plateb kartou, bojí se, že někdo zneužije jejich data, případně je okrade o peníze. Zároveň si rádi prohlédnou věci naživo. Proto, když nemůžete investovat do kamenné pobočky, sežeňte si kvalitní fotky produktů, případně si je nechte vytvořit profesionálně včetně videa.

EET

Jak to bude s nástupem EET

Taky vás zajímá, jak s počtem e-shopů zamíchá zavedení EET a povinnost pokladen? Po březnovém spuštění se ukáže, kdo se připravil a jestli zavedení všechny e-shopy zvládnou finančně. V pravidlech jsou stále velké zmatky, na internetu často najdete dezinformace. Kvalitním zrojem je například Asociace pro malé a střední podnikatele.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Finlist.cz

40plus.cz

Naše-domy.cz

Related posts

Leave a Comment