Bydlení 

Hliníkové kování a kliky

Hliníkové kliky na dveře, známé také jako kliky „eloxované“ patří do skupiny ekonomického kování. Hliník je celosvětově jeden z nejlevnějších materiálů s docela dobrými vlastnostmi. Je jasné, že ani dveřnímu kování se tento materiál nevyhnul. Řekneme si něco o kvalitách, ale i záporech tohoto levného dveřního kování.

I v této ekonomické variantě se setkáme se všemi typy dveřních klik. Je pravda, že výběr designu a provedení je oproti běžným klikám dost omezený. Nemusíte se, ale ničeho obávat, i zde se dá narazit na opravdu hezké designovky. Je pravda, že životnost těchto klik není tak veliká jako u běžných materiálů (nerez, chrom, nikl), ale dá se to brát i pozitivně – každé dva roky si můžete hliníkové kliky vyměnit za modernější…:)

Provedení hliníkových klik

  • Rozetové hliníkové kování
  • Štítové hliníkové kování
  • Bezpečnostní hliníkové kování

Výhody hliníkového kování
Nespornou výhodou je nízká pořizovací cena, u vybraných typů vratná pružina, kvalitní systém montáže – prošroupováním.

Nevýhody hliníkového kování
Menší životnost oproti běžně používaným materiálům, omezený výběr designu, náchylnost povrchu na oděr a opotřebení.

Doporučení – hliníkové kliky
Já osobně si myslím, že hliníkové kliky na dveře zcela určitě zde mají své místo. Každý přece ví, že za málo peněz je většinou málo muziky…:) Je třeba, tak přistupovat i k tomuto sortimentu. Tento typ sortimentu je vhodný zejména na méně frekventované místa. Zcela určitě se vyhněte použití v hodně namáhaném prostoru, jako jsou např. restaurace, hotely, centra atd. Podívejte se na nabídku hliníkového kování na www.kovani-kliky.cz a www.kovani-design.cz.

Related posts

Leave a Comment