Bydlení 

Inspirace z loftu

Nejspíše začneme úplně tím, co je to vlastně loft. Je to typ bytu, který se nachází v podkroví. Je to jeden otevřený prostor s mnoha funkcemi současně. Jednoduše řečeno, jednotlivé pokoje zanikají a tvoří jeden celek. Máte tedy pohromadě jídelnu, obývací pokoj, kuchyň, předsíň a mnohdy i ložnici. Většinou bývá tedy oddělena pouze koupelna. V dnešní době je to spíše spojováno již s určitým stylem, který jde ruku v ruce se stylem industriálním. Stále více lidí mu přichází na chuť a chtějí si takové bydlení promítnout i do svého domova. Přinášíme vám inspiraci z loftu:

Oddělit neoddělitelné

Jestli máte k dispozici skutečně prostor tohoto typu a chcete přeci jen oddělit například svou pracovnu a obývací pokoj, máme pro vás jednoduché řešení. A tím jsou šatní skříně. Postačí vám jedna o větších rozměrech, nebo kombinace dvou o rozměrech zase menších. Z jedné strany můžete využít oficiální funkci skříní a ze strany druhé máte soukromý koutek, kam dáte stůl s židlí a můžete pracovat! Pokud chcete stále zachovat jeden celek, ale zároveň vytvořit předěl další místnosti, dají se stejně využít i komody.

Dát tomu smysl

Jestliže nechcete, aby váš domov působit jako neuspořádaný chaos, musíte mu dát smysl. A to tak, že budete o prostoru uvažovat jako o spojení jednotlivých místností a každé části přisoudíte jednu funkci. Tedy například tam, kde by jste viděli obývací pokoj, tam dejte nábytek s touto povahou jako jsou televizní stolky, sedací soupravy, konferenční stolky,..

Pouze inspirace

Jestliže se chcete nechat pouze inspirovat, tak do svého bytu či domu promítněte pouze prvky. Spojením zajímavých materiálů, které se jen tak nevidí, toho jistě docílíte. Mluvíme o skle, železe, dřevě a cihlách. Vybírejte si kousky nábytku, které jsou ojedinělé, zajímavé a samozřejmě jde z nich cítit moderna. Dejte přednost otevřeným policím, knihovnám či regálům. A nakonec… to nepřehánějte s dekoracemi. Zde se opravdu vyplatí ubrat.

Related posts

Leave a Comment