Finance 

Investice do realit a nemovitostí

Investování do realit patří mezi stále populárnější. Snese srovnání dokonce i s konzervativním typem investic. Co všechno obnáší?

Proč investovat do nemovitostí

Investice do nemovitostí se zásadně odlišuje v tom, že se dokáže zhodnocovat dokonce dvojnásobně. Jednak tak činí v čase a jednak vám nemovitosti zajistí i pravidelný měsíční příjem z pronájmu. V tomto případě lze navíc využít i pákový efekt hypotéky. Pak máte možnost dosáhnout i na výnosy ve výši větší než 5 %. Dnes už rozhodně můžeme odložit také obavy z důsledků finanční krize, tento typ investování je při dodržování základních zásad opět perspektivní.

 

Vynese vám dokonce více než stavební spoření či spořicí účet, kde jsou úrokové sazby v současné době na zcela minimálních hodnotách. Současně se jedná o bezpečný způsob, neboť investice do nemovitostí vám umožní svoje finanční prostředky účinně ochránit před dopadem inflace.

Jak prakticky investovat

Na co nezapomínat? Tím nejdůležitějším parametrem je jednoznačně lokalita. Nemovitost zkrátka nepřesunete a tento faktor bude mít na výslednou cenu nájmu, o níž budete jednat, významný vliv. Z tohoto titulu jsou samozřejmě nejvhodnějším rozhodnutím velká města jako Praha nebo Brno. Vhodné je koupit nemovitost tam, kde ji pořídíte levně, nicméně lze předpokládat budoucí rozvoj. S lokalitou by se měla pojit i občanská vybavenost a adekvátní infrastruktura.

Rozhodnout byste se rovněž měli i v tom, zda zvolíte nemovitost rezidenční nebo komerční. S rezidenční nemovitostí se obecně pojí nižší výnos, ale také nižší náklady a v zásadě jednodušší správa a je i méně citlivá na budoucí hospodářský vývoj.

I zde, podobně jako v jiných oborech, platí, že vliv má také konkurence. Jinými slovy, pokud ve stejném místě jsou k dispozici k pronájmu další nemovitosti levněji než ta vaše, budete muset s cenou dolů taktéž.

Výsledný výnos si poměrně snadno spočítáte. Půjde o výnos z pronájmu, ten následně snížíte o veškeré náklady a vydělíte cenou nemovitosti.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Tiskové-zpravy.eu     

Aktualitycz.cz

Press-Media.cz

Related posts

Leave a Comment