Bydlení 

Jak jednoduše a levněji zatopit? Přeci přímotopy s akumulací!

Léto už je beznadějně za námi a místo dvojdílných plavek je na čase vytáhnout teplý kabát. Vánoce pomalu klepou na dveře, ale vy se zimou klepat nemusíte! Máme pro vás řešení. Elektrické topení neboli přímotopy s akumulací!

Přímotop s akumulací

 

Přímotop s akumulací obr.1

Výhody přímotopů s akumulací

Bezesporu největší výhodou akumulačních přímotopů je úspora spotřeby elektriky a tím i vašich financí. Říkáte si, jak je to možné?

Jelikož přímotopy s technologií akumulačních desek mají schopnost udržet si teplotu po velmi dlouhou dobu a tím výrazně snížit výdaje na topení. Po zapnutí přímotopu se těleso velice rychle zahřeje a místnost vytápí rovnoměrně. Díky termostatům budete mít nad vytápěním také přehled. Stačí nastavit maximální požadovanou teplotu, a termostat se automaticky vypne při dosažení nastavené hodnoty. Když teplota v místnosti začne klesat, přímotop se automaticky zapne.

Oproti klasickým přímotopům, které po vypnutí ihned chladnou se akumulační mohou pyšnit zejména svoji výdrží. Zpravidla vydrží topit až neuvěřitelných 40-50 minut po jeho vypnutí!  Díky tomuto systému lze velmi výrazně snížit náklady na vytápění.

Akumulace

 

Přímotop s akumulací obr.2

Z hlediska zákaznického komfortu jsou jednotlivě svařovaná žebra na radiátoru velkým přínosem. Díky tomu, že žebra nejsou vyrobena z jednoho ocelového kusu plechu, ale jsou s pečlivostí separátně svařována, nedochází při vytápěná, nebo chladnutí k nepříjemným zvukovým projevům jako je praskání a skřípání.

Jelikož veškeré přímotopy jsou německé výroby a s nejnovější technologií výroby topných panelů, můžete se těšit na záruku 12 let. V případě regulace to jsou roky dva.

Picture 1883

Přímotop s akumulací obr.2

Autor článku: Štěpánka Pírková

 

Related posts

Leave a Comment