Bydlení Zprávy 

Jak naplánovat kuchyni? Vyzkoušejte plánovač kuchyní!

Potřebujete poradit, jak správně naplánovat kuchyň? Při plánování kuchyní je třeba myslet na spoustu věcí, jako je dostatečný pracovní prostor, zásuvky pro veškeré přístroje nebo jednoduchý úklid. Snadným řešením může být plánovač kuchyní!

kuchyně1

Naplánujte si kuchyň ve 3D vizualizaci

Při plánování kuchyně můžete využít jednoduchý program, ve kterém si navrhnete kuchyň na míru přesně pro vaše potřeby. V jednoduchém plánovači kuchyní si máte možnost nakreslit a postavit vlastní kuchyni a vytvořit její 3D obraz. Trojrozměrný obraz je přitom kopií reálné kuchyně a dá vám dobrou představu, jak naplánovat kuchyňskou linku i další příslušenství.

Při plánování kuchyně máte možnost zakreslit veškeré údaje o stěnách, oknech, dveřích nebo skříňkách. V programu si navrhnete také vhodné umístění elektrických zásuvek pro všechny kuchyňské přístroje, ale i vypínače a přípojky na vodu a plyn. Jakmile je kuchyň navržená ve 3D programu, odborník vám poradí se všemi podrobnostmi, jako je popis vybraných výrobků, jejich předpokládaná cena nebo materiál.

K dispozici jsou nejrůznější plánovače online nebo plánovač kuchyní ke stažení. Pokud si však na plánování kuchyně sami netroufáte, můžete si nechat poradit od odborníků. Plánování kuchyní ve speciálním programu nabízí řada prodejen nábytku, kuchyň je možné snadno naplánovat například na prodejnách .

Inteligentně řešená kuchyně udělá polovinu práce za vás

Při plánování kuchyně nezapomínejte na inteligentní přístroje, které vám mohou značně usnadnit práci. Mikrovlnná a horkovzdušná trouba, kuchyňský robot nebo myčka nádobí jsou při návrhu moderní kuchyně nepostradatelnými pomocníky.

Zatím ne příliš obvyklým, ale rozhodně zajímavým konceptem je centrální řídicí systém, do něhož zapojíte veškeré spotřebiče. Ty pak snadno ovládáte pomocí ovládacího panelu a můžete je nastavit tak, aby vám ulehčily běžné denní činnosti. Kávovar vám například uvaří v určitou hodinu čerstvou kávu, myčka umyje nádobí a podobně.

Inteligentní nemusí být pouze kuchyň. Pokud vás zaujalo inteligentní řešení bydlení, můžete si zařídit celou inteligentní domácnost. Například koncept HOME4Life, který nabízí jednoduché a intuitivní ovládání techniky, může pomoci ovládat celý váš dům na dálku a stiskem jednoho tlačítka. Inteligentní domácnost vám zajistí jednoduché řízení osvětlení, ale také topení nebo domácích spotřebičů.

Při plánování kuchyně a domácnosti myslete také na úklid

Protože úklid je neodmyslitelnou součástí našeho každodenního života, snažíme se jej co nejvíce usnadnit. Někteří lidé si najímají úklidové firmy, které mohou zajistit jak jednorázový, tak pravidelný úklid. Pokud si však chcete uklízet sami svépomoci, můžete myslet na zjednodušení úklidu už při plánování kuchyní. Velice praktický je například centrální vysavač, který nasaje vzduch s veškerým nepořádkem do centrální nádoby. V domě se vám díky tomu nehromadí žádný prach.  Otvor pro vysávání vzduchu je zabudován na spodní straně kuchyňské linky, nepořádek proto jednoduše vmetete smetákem do vysávání. Díky tomu nemusíte vytahovat velký vysavač po každém vaření.

Nepořádek se nashromáždí například v garáži nebo v jiném nebytovém prostoru, odkud jej snadno vynesete bez toho, abyste prášili přímo v bytě.

Nad centrálním vysáváním je třeba přemýšlet už při návrhu celé domácnosti. Od vysavače je potrubí vedené k jednotlivým zásuvkám, proto je nutné postupovat při plánování kuchyně a domácnosti tak, aby vysavač dosáhl do všech koutů vašeho domu či bytu. Výhodou centrálního vysavače není jen menší znečištění domácnosti, ale také jeho tichý chod, při kterém slyšíte pouze nasávání vzduchu.

Related posts

Leave a Comment