Bydlení 

Jak se zbavit vlhkosti ve zdech? Víme, co vám poradit!

Jakmile se do zdí dostane vlhkost, je to pokaždé otázkou času, kdy se tento na první pohled nenápadný problém dostane na povrch a ukáže nám svou sílu v celé své kráse. Vlhkost se do zdiva může dostat z mnoha důvodů – například vlivem povodní nebo v důsledku poškozeného vodovodního potrubí. Vlhkosti uvnitř zdiva si možná v první chvíli nevšimnete, ovšem po čase se začnou tvořit nevzhledné vlhké mapy a plísně, nemluvě o skutečnosti, že vlhké zdi se výrazně podepisují i na energetických a teplotních ztrátách.

 

 

vysoušeče zdiva
Vysoušeče zdiva

Vlhkosti ve zdi se můžete zbavit několika způsoby

 

Vyskytla se u vás doma komplikace v podobě vlhkých zdí? Jedná se o problém, kterého se jistě chcete co nejdříve zbavit a zároveň určitým způsobem zamezit jeho opakování. Existují celkem tři metody vysoušení zdiva a to metody přímé, nepřímé a doplňkové. V praxi se přímé a nepřímé metody kombinují, což je ve výsledku daleko efektivnější.

 

  • Přímé metody jsou označovány za preventivní a mají za úkol zajistit, aby se vlhkost do zdiva nedostala. Patří sem metody mechanické, chemické a elektrofyzikální.
  • Nepřímé metody vysoušení zdiva mají za úkol zlikvidovat zdroj problému a to ještě před výstavbou budovy. Rovněž se ale používají u již stojících budov, kde se vlhkost zdiv projevila až po určitém čase.

 

Chce to rychlý a efektivní zásah

 

Vysoušeče zdiva jsou pro tento problém více než ideálními pomocníky, díky kterým je možné zamezit dalšímu prostupování vlhkosti do zdi a šíření plísní a vlhkostních map. Jednou z možností je i bezkontaktní odvlhčování zdiva, které probíhá formou energie elektromagnetických vln, jež působí na molekuly vody ve zdech. Tím dojde k zahřátí vody nacházející se v konstrukci zdí a ta se začne rychleji odpařovat. K tomuto účelu slouží vyzařovací jednotka, která pomalu popojíždí nad vysoušenou plochou.

 

 

Related posts

Leave a Comment