Bydlení Zajímavosti 

Jak si zútulnit interiér? Vsaďte na keramické kočky!

Kočičí historie sahá až k těm nejdelším kořenům. Již ve starověkém Egyptě zaujala hrdě své místo, jelikož Egypťané věřili, že kočka je jistým symbolem a prostředníkem mezi zemí a nadpozemskými silami. V této době se hojně vyskytovaly sochy takzvaných hybridů, neboli člověk s kočičí hlavou. Podle pověstí i nejmocnější bůh RE přišel na svět v podobě kočky.

V Indii byla považována bílá kočka za vrchol reinkarnace, a svoje uznání pocítila i v Japonsku, kde si kočku mohli dovolit jen ti nejbohatší.

Jak je vidmo, kočka je bezesporu úchvatné zvíře, tak proč si některou nevystavit v keramické podobě i u vás doma?

svícen atmosféra

Tradiční výroba keramických koček

Keramika Andreas produkuje své výrobky již od roku 1990 v malém městečku Votice, které se nachází 59 km jižně vzdáleného od Prahy.

Ve firmě Andreas byste marně hledali moderní technologii výroby keramiky, jelikož se zaměřuje pouze na tradiční výrobu. Jejich práce spočívá zejména v ruční výrobě keramiky, kde věří, že veškerá pozitivní energie se promítne v hotových výrobcích, které jsou dělané s láskou a citem pro detail. Celý sortiment produktů můžete zakoupit na internetových stránkách www.keramika-andreas.cz , nebo v kamenném obchodě  „krámek Domácí štěstí“ přímo v centru Votic.

Keramické kočky

Keramické kočky do bytu, či na zahradu

Dnešní moderní interiéry se vyznačují především svojí strohostí, vzdušností, nadčasovostí a jistou dávkou sterility. Jak tento neosobní charakter prostředí ve kterém žijeme přeměnit na útulný domov? Stačí, když do bytu vneseme drobnosti, které utvářejí příjemný celek. K interiéru ve fialových, nebo lila odstínech v Provance stylu se bude báječně vyjímat keramická kočka s levandulí. Pokud jste spíše příznivci rustikálního stylu bydlení, nebo máte chatu na venkově, i zde se bude jistě keramickým kočičkám líbit. Výborně vypadají před vchodem domu, nebo je můžete využít jako svícen při romantických večerech.

kočky keramické

Related posts

Leave a Comment