Auto Moto 

Jaké problémy s autem si můžete vyřešit sami

Nemusíte patřit mezi kutily nebo technicky zdatné jedince, abyste některé problémy s autem vyřešili i sami. V případě větších problémů je samozřejmě lepší obrátit se na servis a využít služeb odborníků, podívejme se však na to, co zvládnete i sami.

Oprava auta

Auto rozhodně nepatří mezi „bezúdržbové“ položky ve vašem majetku. Pravidelnou péči a alespoň jednou servisní prohlídkou za rok ušetříte největší množství peněz, vyhnete se dlouhým a drahým opravám a předejdete nutnosti pořídit si nový vůz.

Najděte si vhodný servis

Při hledání vhodné servisu nebo pneuservisu dbejte na doporučení svých známých a přátel. Rozhodně se nemusíte vydat pouze do autorizovaných servisů s drahými náhradními díly. Nebojte se vybrat servis v okolí vašeho bydliště, využít možnosti koupit jak nové, tak ojeté pneumatiky a využít i další služby, mezi které patří například výměna kapalin nebo geometrie kol.

Pomáhejte sehnat náhradní díly

Napadlo vás někdy, že si můžete opravu auta zlevnit také tím, že se budete podílet na shánění náhradních dílů? Využít můžete inzeráty na internetu, autovrakoviště nebo také bazary. Je však nutné, aby byly autodílny kvalitní, nepoškozené a plně funkční.

Vyměňujte pneumatiky pravidelně

Nezapomínejte měnit letní a zimní pneumatiky. Nejenže je tato povinnost dána zákonem, ale navíc tak šetříte palivo a také prodlužujete životnost daných pneumatik i vašeho vozu. Využijte také kontrolu tlaku v pneumatikách a nepodceňujte ani geometrii kol, která vám umožní plynulou a bezpečnou jízdu.

Doplňujte kapaliny

Pravidelně kontrolujte a doplňujte provozní kapaliny. Mezi nimi dejte hlavně pozor na to, aby vám nechyběla brzdová kapalina a motorový olej. Další důležitou a potřebnou kapalinou je i voda do ostřikovače.

Kontrolujte své auto

Při jakémkoliv zvláštním zvuku se zajímejte, odkud pochází a zda se v autě neděje něco, čeho byste si měli všímat. Může se totiž jednat o blížící se závadu, která by vás mohla nemile překvapit na cestách. Kontrola se rozhodně vyplatí, a to jak při běžné údržbě, tak při delší a náročnější cestě.

Opravte si drobnosti sami

Některé drobné opravy zvládnete sami. Můžete poprosit kamaráda, popřípadě shlédnout video návod. S čím si nebudete vědět rady a neseženete pomocnou ruku v okolí či na internetu, obraťte na servis.

Starejte se o své auto, abyste se na něj mohli na cestách spolehnout a vždy cestovali bezpečně. Nezapomínejte, že kvalitní péčí prodloužíte i životnost vašeho vozu.

Related posts

Leave a Comment