Cestování 

Jaro je tady s plnou parádou, vyrazte na Karlštejn!

Taky jste zastánci toho, že jaro patří mezi vaše nejoblíbenější roční období a je jako stvořené k výletům? Pak vítejte do klubu mezi všechny, co se jim od začátku března začnou zapalovat „lejtka“, nasadí „prestižky“, vezmou batoh na záda a tradá do světa. Pakliže si za svůj první cíl vyberete světoznámý hrad Karlštejn, bude to sázka na jistotu. Na Karlštejně je totiž na jaře nejlépe.

Jeden den stačit nebude

Nádherné prostředí údolí řeky Berounky, historická atmosféra zdejšího místa a vše, co dělá zdejší genius loci neopakovatelným. Výlet na Karlštejn zaujme všechny věkové generace, své si zde najdou mladí i věkem pokročilí. Tolik lákadel a možností na jednom místě dává tušit, že jeden den na Karlštejně rozhodně nestačí. Nevěšte hlavu, dobré ubytování nabídne Hotel Mlýn Karlštejn. Jedná se o rekonstruovaný hotel, na jehož místě stával, jak již název napovídá, starodávný mlýn. Dnes hotel po rozsáhlé rekonstrukci nabízí ubytování v jednadvaceti pokojích.

Budete spát jako v nebi

Můžete se ubytovat v pokoji královny Elišky, který ve vás navodí pocit starobylé šlechtičny. Prostorný pokoj se zámeckou dubovou podlahou je vhodný pro dvě osoby a ubytovat se v něm může i batole, které je zvyklé nocovat v dětské postýlce.

Pro ještě náročnější návštěvníky je k dispozici stylový pokoj THE BEST ROOM HER & HIS. Jde o romantický pokoj s výhledem na řeku Berounku, zařízený moderním designovým nábytkem, klimatizací, křišťálovými světly, dubovou podlahou, volně stojící vanou Villeroy & Boch a prosklenou moderní koupelnou s dešťovou sprchou a luxusními italskými obklady. Dominantou tohoto pokoje je královská King size postel o velikosti 180 cm x 200 cm. Budete zde spát jako v nebi.

Gastrozážitek na sebe nenechá čekat

Další dobrou zprávou je, že na Karlštejně ani hladem neumřete. Od 17. března je pro vás otevřen Grill restaurant, který nabízí výběr specialit ze sladkovodních a mořských ryb s širokou nabídkou kvalitních vín. Výborné menu a oduševnělý výhled na řeku Berounku, to je to, co vás bude na zdejší restauraci skutečně bavit. Poškádlí totiž nejen vaše chuťové buňky. Jídlo je zážitkem všech smyslů, a to na Karlštejně dobře vědí.

Related posts

Leave a Comment