Cestování 

Letiště Václava Havla – Parkování – mám jezdit autem?

Jak najít u letiště Václava Havla parkování, které nebude stát majlant, a zároveň o auto nepřijdu? Tuto otázku si jistě klade denně mnoho lidí, co se někam chystají letecky. Předtím se ovšem podívejme na důvody, proč vůbec takovým autem přijet.

Letiště Václava Havla – Parkování – kde a za kolik?

Může pro vás nastat několik rozdílných případů, kdy budete tuto otázku řešit.

Výhody auta

Dojet a odjet na letiště vlastním vozidlem má několik nesporných výhod.

  • Soukromí – Ano, i tohle j nesporná výhoda. V letadle, na letišti, během cesty se lidem moc nevyhnete. Každý z nás potřebuje být chvíli více v soukromí. A to máte v autě úplně jiné než v autobuse MHD.
  • Věci – Nemusíte při přestupech z vlaku do taxíku či jinam přenášet všechny věci, kontrolovat, zda jste něco nezapomněli. Takhle to uděláte jenom jednou při odchodu a pořádně. Je o dost menší pravděpodobnost, že něco ztratíte.
  • Pohodlí – Zvláště pokud z vaší domoviny nejede přímý spoj do Prahy, může se z cestování po republice stát velmi nepříjemný a nedobrovolný výlet. V autě si sice všechno odřídíte sami, ale zároveň máte svůj klid a dovezete se kamkoliv potřebujete, protože nejste limitováni jízdním řádem.

Kam s ním?

Jenomže přijedete k letišti a co teď s autem? I na tuto otázku existuje několik odpovědí. Už jsme tedy přesvědčeni, že vyrazíme autem, ovšem ještě není vyhráno. Otázka odvozu a stání stále není vyřešena.

V roli hodného kamaráda

Když vás někdo požádá, abyste ho odvezl na letiště, nemáte přeci důvod odmítnout. V tomto případě není třeba příliš přemítat nad možnostmi. Na oficiálním parkovišti Letiště Václava Havla je stání do patnácti minut zdarma. Za tu dobu odlétající stačí bez problémů vystoupit, zkontrolovat třikrát auto, jestli v něm nic nezůstalo a pádit k odbavení. Zbude i čas na rozloučení a pak už můžete jet. A kdybyste se snad museli přeci jenom vracet, za hodinu máte opět čtvrthodiny zdarma. Není tedy třeba se nijak stresovat.

O regulacích a možnostech krátkodobého parkování se dočtete tady.

Odvoz

Pokud máte ovšem pro někoho na letiště i přijet po příletu, situace se lehce komplikuje. Zpoždění není jen výsadou Českých drah, dost často ho mají i nízkonákladové letecké společnosti. Kromě toho se mohou vaši přátelé zdržet u pásu se zavazadly, v davu na letišti, ztratit orientaci. Možností zdržení je hodně a čtvrt hodina bude pravděpodobně málo. Proto přijeďte, podívejte se, jestli letadlo nemá zpoždění a podle toho se rozhodněte. Pokud je velké, spíše odjeďte a vraťte se později. Jinak při zpoždění do hodiny se spíše vyplatí počkat a zaplatit tarif.

Dlouhodobé zaparkování auta

Není třeba zůstat jen u oficiálního parkoviště. Existuje spoustu o mnoho levnějších parkovišť v okolí, odkud vás na letiště zdarma dovezou. Budete zde platit o mnoho nižší ceny. Pokud chcete útratu stlačit na minimum, můžete využít takzvaných zahrádkářů, kteří nabízí parkování na svém soukromém pozemku za pár korun na den. Parkoviště si navzájem konkurují a vytvářejí pro své zákazníky čím dál tím lepší podmínky. Nezapomeňte se ovšem včas registrovat od kdy do kdy místo chcete, většina z nich bez objednání auta nebere.

O již dlouho trvajícím konkurenčním boji se více dozvíte v tomto článku.

Bez auta ani ránu

Ne každý preferuje jezdit na letiště vlastním autem. Jistě, že se někdy vyplatí raději přijet taxíkem, o který se nemusíte následně starat. Jakmile ovšem jede více lidí než dva, je vlastní auto nejlepší řešení. A i v páru či o samotě stojí za úvahu, mnoho lidí vůz používá, i když cestují sami. Cestu letadlem bychom si měli užít a ne ji brát jako noční můru. A komfort v podobě vlastního auta tomu jen pomáhá.

Related posts

Leave a Comment