Zdraví 

Nepřítel zvaný cholesterol

Zvolte správné tuky

V dnešní době jsou známé studie kde se poukazuje na neblahý vliv cholesterolu na naše zdraví. Určitě všichni víme, že zvýšená hladina LDL cholesterolu způsobuje usazování nadbytečného cholesterolu v cévách. Ztrácí se tak pružnost cév a průtok krve se omezuje. Novinkou však je, že vysoký cholesterol nehraje zřejmě žádnou roli při cévních mozkových příhodách.

cholesterol.

Máme se bát?

Existují dva typy cholesterolu.Co to pro nás znamená? Tuky kolují naší krví jako malé kuličky a podle toho, jaký druh tuku je na protein navázán, dělí se na skupiny. Cholesterol, který lipoproteiny transportují z cév do jater, se nazývá HDL cholesterol a ten je dobrý. Čeká na zpracování játry. Je však i jiný a ten je špatný a naopak z jater do cév nese lipoproteiny LDL cholesterol a to nedokáží játra zpracovat.

Jak poznáme špatné tuky?

Takzvané nasycené tuky jsou pro naše tělo škodlivé, ty správné jsou nenasycené tuky a pro organismus jsou velice žádoucí. Převážně je najdeme? Nasycené tuky se nachází v tučných masech, tučných mléčných výrobcích, sladkých polevách.

Nenasycené dobré tuky obsahují tučné ryby ( losos,makrela), rostlinné oleje, ořechy.

Jak vše zvládnout?

Změna stravy je základ a samozřejmě i pravidelný pohyb, nejlépe aerobní cvičení. Tuky nevynechávejte jen zvažte , které konzumovat. Bez tuků to nejde, ale máme na výběr.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Press-Media.cz

Centrum-Zprávy.cz

Seznam-Novinek.cz

 

 

Related posts

Leave a Comment