Bydlení Zboží 

Nešetřete na vchodových dveřích!

Vchodové dveře nejsou jen obyčejným stavebním prvkem, ale i výrazným estetickým elementem, který určuje vnější vzhled domu. Jsou doslova vizitkou každého domu a také odrazem vkusu svého majitele. Jejich výběru ale v mnoha případech není věnována dostatečná pozornost, jako je tomu například při výběru oken. A přitom právě vchodové dveře jsou používány a namáhány mnohem více, než je tomu u oken. Kromě estetických kvalit jsou na dveře denně kladeny i vysoké funkční nároky. Vstupní dveře musí zvládnout rozdílné teploty na jejich vnější i vnitřní straně, mít potřebné tepelné a zvukové izolační vlastnosti, vysokou bezpečnostní a požární odolnost.

plastove-vstupni-dvere-cinemo

Vstupní dveře musí splňovat:

  • estetické požadavky
  • požadavky na tepelnou a zvukovou izolaci
  • bezpečnostní požadavky

Materiály vchodových dveří

Vchodové dveře se v zásadě vyrábějí ze tří základních materiálů z plastu, dřeva a hliníku. Příznivci přírodních materiálů nejspíš dají přednost dřevěným dveřím. Dřevěné dveře působí přirozeně a elegantně, rovněž jejich tepelné, zvukové i izolační vlastnosti jsou výborné. Plastové dveře jsou velmi přizpůsobivé. Nabízejí se v tolika designech a barvách, že někdy stěží rozeznáte, že nejde o dveře dřevěné. Hliníkové dveře tvoří špičku ve vstupních dveřích. Vypadají exkluzivně a mají téměř neomezenou životnost, v dokonalé formě vydrží po velice dlouhou dobu i na velmi exponovaných místech.  Nic lepšího dnes na trhu nekoupíte. Ať již zvolíte jakýkoliv materiál, měly by vstupní dveře na vašem domě vynikat!

Jak vybrat vchodové dveře?

Při výběru buďte opatrní a nenechte se zlákat příliš „výhodnými“ nabídkami. Volbě vhodného materiálu i výrobce je potřeba věnovat dostatek času, ale také odpovídající množství financí. Vchodové dveře přece nejsou krátkodobou záležitostí, proto na nich nešetřete. Kvalita se tady rozhodně vyplatí! Jako je tomu i u jiných produktů, platí i u vchodových dveří pravidlo, že za určitou cenu dostáváme odpovídající kvalitu. Proto se nelekejte vyšší ceny, získáte za ni vyšší kvalitu! Kromě samotného vzhledu se zaměřte také na technické parametry, tepelnou a zvukovou izolaci, odolnost proti klimatickým podmínkám a bezpečnost.

Related posts

Leave a Comment