Bydlení 

Od krbu až po komín

Jak vybrat vhodnou otopnou soustavu?

Navrhnout funkční a dostatečnou otopnou soustavu, to není jen tak. Potřebujete topidlo, rozvody pro topné médium a dále kouřovody a komín. Nechcete-li za vytápění platit víc, než musíte, určitě vsaďte na topení tuhými palivy. Rozhodněte se sami, zda pro vás bude optimálnější koupit krbová kamna nebo zda se vám vyplatí stavba krbu. Rozdíl mezi krbem a krbovými kamny spočívá především v tom, že krbová kamna jsou menší a kompaktní, krby se skládají z krbové vložkykrbové obestavby, díky tomu si je můžete podle vašeho vkusu a potřeby nakombinovat.

Krby-stavba140904 (2)

V žádném případě to ale neznamená, že by krbová kamna nebyla dost výkonná. Široký výběr krbů i kamen naleznete na Krby-stavba.cz, kde je k dostání kompletní sortiment pro vytápění, naleznete zde rozvody topného média, kouřovody, komíny a mnoho nejrůznějších doplňků. Topidlo vybírejte zejména podle výkonu a účinnosti spalování. Protože design je samozřejmě také velmi důležitý, vyskytují se na trhu rozmanité možnosti, jaká krbová kamna nebo krb si vybrat. Krbová kamna se vyrábí nejčastěji z litiny a kvalitní oceli, mohou být obložena akumulačními kachli, potom se jedná o kachlová kamna. Materiál je jedna věc, design je ovšem něco zcela jiného. Krbová kamna zde naleznete v rustikálním i moderním provedení.

Co se týká krbů, tak krbové vložky slouží ke spalování paliva a jsou primárně z bezpečnostních důvodů zabudovány do krbové obestavby. Krbové vložky jsou prosklené, aby bylo vidět, jak oheň uvnitř hoří a stravuje palivo, zároveň sklo zabraňuje, aby se nečistoty dostaly do interiéru. Ty nejjednodušší krbové vložky mají prosklenou jednu stěnu, složitější kusy se pochlubí průhledovým, rohovým nebo třístranným prosklením. Podle typu, tvaru a velikosti krbové vložky je třeba potom navrhnout krbovou obestavbu, přidat kouřovody a napojit je do komínu. Navštivte i vy Krby-stavba.cz a pořiďte si zde kompletní otopnou soustavu.

Related posts

Leave a Comment