Architektura Bydlení 

Pečlivý výběr jídelních stolů z masivního dřeva se vyplatí

Všeobecně jsou stoly z masivu velmi oblíbené nejen pro svou kvalitu a dominantní vzhled, ale také pro jejich příjemnou vůni navozující pocit spojení s přírodou, trvanlivost a bezesporu také schopností dodat každému domovu jedinečný a osobitý styl. Jestliže se tento kvalitní materiál, představován ořechovým, bukovým, či také dubovým dřevem dá dohromady s klasickou truhlářskou technologií, kde je velká část zastoupena ruční prací, vznikají pak naprosto úžasné kousky, které vám budou v následujících řádcích přestaveny.

masivní jídelní stůl

Masivní stoly Rott

Společnost Rott, specializující se především na výrobu rozkládacích, jídelních stolůmasivního dřeva, byla založena v roce 1990. Každý stůl, který je v této firmě vyroben se může pyšnit jedinečností, zajímavým designem, zajímavou kresbou dřeva a mnoha zajímavými a originálními detaily, které si můžete zvolit podle vašich preferencí a také dle vašich představ. Prvotřídní kvalita těchto masivních stolů je zaručena především tradičním řemeslným zpracováním, které je v České republice hluboce zakořeněno. Tyto masivní stoly od společnosti Rott jsou vyráběny na míru, podle individuálních přání zákazníků. Podniková prodejna, kde se zákazníci mohou blíže seznámit s výrobky firmy Rott, byla otevřena v roce 2013 v Praze na Vinohradské třídě. Právě v této prodejně si můžete i výrobky této firmy zakoupit. Jedná se především o jídelní stoly, konferenční stolky, lavice, židle, kožené židle s nerezovou podnoží a mnohé další. Mimo to si zde můžete pořídit i výrobky od partnerů společnosti Rott jako například kožené sedací soupravy Willi Schillig a zajímavé bytové doplňky od francouzské firmy SIA, či také německé firmy ASA a mnoha dalších zajímavých zahraničních i českých dodavatelů.

Dřeviny z celého světa

Firma Rott vyrábí své masivní stoly ze tří druhů dřevin, jedná se konkrétně o DUB, BUK A OŘECH. Ty jsou dále děleny na další kategorie. Například dubové stoly se dělí na varianty „čistý“ nebo „divoký“. Bukové stoly jsou zase rozdělovány na „čistý“ a „jádrový“ buk. Tyto druhy stolů, nebo jinak také dřevin je při jejich zpracování možné bělit, či také mořit do nejrůznějších barevných odstínů. Stoly z Ořechu jsou dodávané zákazníků výhradně v jeho přírodní barvě.

Veškeré dřeviny, které jsou použité při výrobě masivních stolů, jsou nakupovány u kvalitních německých a italských dodavatelů. Dřevo je opatřeno certifikátem PEFC. Samotné stromy, ze kterých je dřevo, pocházejí z nejrůznějších koutů celé Evropy, včetně také České republiky. Ořechové dřevo je dodáváno ze Severní Ameriky. 

jídelní masivní stůl,1

Masivní desky stolů a jejich povrchové úpravy

Desky stolů jsou vyráběny z průběžné lepené spárovky, která zajišťuje mnohé jejich kvality jako je například pevnost a zároveň zabraňuje jejímu kroucení. Standartní tloušťka této desky je 3,2 cm. V případě, že není u daného stolu jinak uvedeno, je možné také zhotovit desku o tloušťce 4 cm.

Povrchové úpravy rozkládacích stolů je možné provádět mnohými způsoby jako je například olejování, voskování, či také lakování. V případě mořených stolů jsou prováděny finální povrchové úpravy lakem, popřípadě také voskem. Lak má samozřejmě testy dle normy DIM EN 12720, olej EN 71-3.

O firmě Rott

Firma Rott je rodinným podnikem, jehož hlavní sídlo a výroba je v obci Hromnice, která leží nedaleko od Plzně. V roce 2013 byla otevřena první vlastní podniková prodejna, kterou můžete najít na Vinohradské 21 v Praze 2. Momentálně je velká většina produkce tvořena jídelními stoly s oblíbeným rozkládacím systémem, které jsou často exportovány do zahraničí. Čím dál častěji se ovšem prioritou této společnosti stávají čeští zákazníci a jejich potřeby. Firma Rott je schopna vybavit nábytkem restaurace, hotely, či kompletně na míru zařídit váš rodinný domek. Vše ve spolupráci s renomovanými architekty. 

Ve firmě Rott je momentálně zaměstnáno asi 50 lidí. Na kompletním chodu společnosti Rott se velmi aktivně podílí jak majitel a její zakladatel Petr Rott, stejně tak i jeho syn Jan.

Related posts

Leave a Comment