Zprávy 

Pojištění odpovědnosti zaměstnanců není v dnešní době novinkou

Je to záležitost, o které se mluví již poměrně dlouho. V pracovním procesu se může přihodit skutečně leccos, ale s vhodně zvolenou pojistnou ochranou se nemáme čeho obávat. Pro rizikové pracoviště by měla být pojistka samozřejmostí, ale odmítat bychom ji neměli v žádném zaměstnání. Už jen proto, že se může případná nepříjemná náhoda hodně prodražit. Stačí jen krátký okamžik spojený s nepozorností, bez pojistné ochrany bude bohužel řešení vzniklého problému jen na nás.

Celosvětová platnost je velkou výhodou

K mání je hned několik různých variant, Standard nepožaduje další doklady o pracovním zařazení pojištěnce. Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu nabízí také speciální tarif pro ty, kteří jsou díky výkonu svého povolání často za volantem. Díky platnosti pojistky bez ohledu na stát nebo dokonce kontinent pak můžete bez obav vyrazit i na služební cesty na druhý konec světa.

Maximální pojistná částka činí 500 tisíc korun, limit připojištění svěřených věcí je pak nejvýše pětinový. V rámci pojistného krytí samozřejmě najdeme i omezení, jako je škoda, kterou způsobíte zaměstnavateli úmyslně nebo například pod vlivem alkoholu.

Hromadná smlouva je samozřejmě možná

Výhodou je velmi nízká spoluúčast, ale také možnost kolektivní smlouvy pro vás i vaše kolegy. Není v dnešní době lepší a praktičtější mít vše pod jedním smluvním dokumentem? Pojišťovna tedy nenabízí služby jen jednotlivcům, nabízí se i možnost tzv. hromadné smlouvy. Uvažujete také o pojištění odpovědnosti? Samozřejmě, jde o důležité téma, které se vyplatí nepodceňovat. Stačí minuta, při které nebudete stoprocentně koncentrovaní kvůli nějakému vnějšímu vlivu, ať už to bude horké počasí nebo únava a škoda na pracovišti se bohužel stává realitou. Není tedy lepší prevence než pozdější složité řešení?

Related posts

Leave a Comment