Služby Zdraví 

Práce pečovatelky jako poselství

Baví Váš pečovat o druhé a ráda byste se stali profesionální pečovatelkou? Pak nezůstávejte pouze u svého přání, ale proměňte jej v profesní naplnění. Obecně totiž platí, baví-li Vás Vaše zaměstnání, pak můžete být v tom co děláte také mnohem úspěšnější, nežli, když chodíte do práce s odporem.

Náplň pečovatelky může být různorodá. Odvíjí se rovněž od toho, zda se rozhodnete pracovat v soukromém, nebo státním sektoru. Obvykle se zpočátku jedná o pomoci s většími nákupy, o doprovod u lékaře či pochůzky na poštu či do lékárny. Postupně si mohou klienti zažádat o zajištění dalších náležitostí včetně pomoci při domácích pracích či pomoci s osobní hygienou až podáváním předepsaných léků. Ať už pracujete jako soukromá pečovatelka, nebo pečovatelka v domově seniorů a různých stacionářích, úkolem pečovatelky je pomoc zvládnout základní denní aktivity, na které z nejrůznějších důvodů jedinec sám nestačí. Důvody mohou být různé. U někoho může být důvodem věk, u jiného handicap či chronické onemocnění nebo následek úrazu. Důležitým předpokladem pro úspěšné vykonávání povolání pečovatelky jsou také povahové rysy, mezi nimiž by měly vyčnívat především spolehlivost, trpělivost a dochvilnost. Důležitá je také empatie vůči ostatním lidem. Nezanedbatelnou roli hraje rovněž zdravotní stav. Práce pečovatelky je psychicky náročná, a proto nelze opomenout ani duševní odolnost.

Kde získat kvalitní vzdělávání v sociálních službách?

Potřebné vzdělávání v sociálních službách si můžete doplnit ve Vzdělávací agentuře Seduca, která nabízí velmi pestrou škálu vzdělávacích kurzů pro pracovníky v sociálních službách. Přesvědčit se můžete zde www.seduca.cz/kontakt.  Nepříznivá pandemická situace zpřetrhala veškeré konzervatismy a dnes již není překážkou zúčastnit se mnoha kurzů online. To platí také pro kurzy ve vzdělávací agentuře Seduca. Vzdělávání se Seducou je zábava.

Related posts

Leave a Comment