Ekonomika 

Pro tisk etiket je potřeba vybrat správnou tiskárnu

Tiskárny jsou dnes standardní součástí nejen mnoha firem, ale i domácností. Ty klasické však nedokáží generovat například etikety, což je v mnoha oborech naprosto stěžejní. Proto se k tomuto účelu vyrábějí speciální přístroje.

Existují 3 základní druhy

Stejně jako tradiční domácí tiskárny, tak i speciální druhy na etikety se od sebe v mnoha parametrech odlišují.

Každý podnik či zařízení má trochu jiné požadavky, a proto je potřeba vybírat uvážlivě. Obecně se dá říci, že je možné tiskárny etiket rozdělit do tří kategorií, a sice na mobilní, stolní a průmyslové. Každý druh je vhodný pro trochu jiné využití.

Mobilní verzi je možné mít za opaskem

Jak již vyplývá z názvu, mobilní verze je možné brát s sebou. Proto mají své místo hlavně v restauracích, hotelích či při přepravě zboží. Tato zařízení tisknou poměrně rychle a docela solidně.

Většina modelů je vybavena poutkem, díky kterému lze tiskárnu připevnit třeba za opasek. Výhodou mobilních typů je rovněž i malá energetická náročnost. I středně kvalitní tiskárny této velikosti dokáží fungovat zhruba osm hodin vkuse, aniž by bylo nezbytné je nabít.

Stolní tiskárny jsou vhodné do kanceláří

Stolní tiskárny se vyrábějí hlavně pro kanceláře, potažmo lékárny a menší obchody. I tyto modely jsou poměrně lehké, nicméně nejsou vyloženě určené pro neustále přenášení.

Jedná se o výbornou tiskárnu na štítky, ale bez potíží zvládne vytisknout i PPL etikety, kterými se polepují balíky pro poštu, respektive jiné druhy dopravních společností.

Průmyslové tiskárny patří do velkých provozoven

Průmyslové tiskárny se používají převážně na místech, kde by ty stolní nestíhaly, tedy hlavně ve velkých skladištích, průmyslových komplexech nebo třeba v různých distribučních centrech. Mají mnohem lepší tisk než stolní modely a také se mohou pyšnit i o něco vyšší rychlostí. Jsou však dražší a robustnější.

Related posts

Leave a Comment