Bydlení Cestování Služby Zprávy 

Proč je třeba mít pojištění nemovitosti a kde ho sjednat výhodně?

Pokud vlastníte byt či dům, měli byste mít svůj majetek pojištěn. Nikdy nevíte, co se může stát: Stačí jedna velká vichřice, která poničí střechu, přepětí v síti, které poškodí spotřebiče, návštěva zlodějů či řádění vandalů i mnoho jiných nečekaných událostí a velký problém je na světě. Váš majetek je poškozen a vy nemáte peníze na jeho opravu. Když budete pojistku mít, tento problém nenastane. Pojišťovna škody nahradí. Tápete a nevíte, které pojištění sjednat a jak ho správně nastavit? Vše důležité jsme zjistili pro vás.

Pojištění nemovitosti 

Pojištění nemovitosti by měl mít sjednáno každý majitel bytu či domu. Vztahuje se na škody, které mohou na nemovitosti nastat. Mezi pojistné události patří například požár, úder blesku, přepětí a podpětí, sesuv půdy, pád stromu, srážková voda, vandalismus, krádež a další. Pojišťovna vám vyplatí odpovídající finanční náhradu za škody na nemovitosti jako takové, ale i na stavebním materiálu či na oplocení a jiných prvcích pozemku. Rozsah krytí se u pojištění nemovitosti může u různých pojišťoven lišit, pečlivě si proto pročtěte podmínky.

dům

 

Pojištění domácnosti 

I o pojištění bytu a domácnosti je třeba uvažovat. Vztahuje se totiž na movité věci, které máte doma. Pojišťovna kryje jejich poškození i ztrátu, které mohou být způsobeny následkem stejných událostí jako u pojištění nemovitosti. Pojistka se vztahuje na spotřebiče, nábytek a další vybavení, dále také na cennosti a dokonce i na domácí zvířata. Seznam věcí musí být vždy součástí smlouvy, proto si ji pečlivě přečtěte.

dům1

 

Sjednat si můžete i pojištění majetku. Více o něm se dozvíte zde.

Výhodná pojistka Bezpečný domov 

Pojištění nemovitosti i domácnosti stojí několik tisíc ročně. Je tedy určitě dobré vhodně vybrat, aby cena i rozsah pojistky byly pro vás co možná nejvýhodnější. Se zajímavou nabídkou přichází aktuálně pojišťovna ERGO, která nabízí pojištění Bezpečný domov. Jedná se o kombinaci pojištění nemovitosti a domácnosti s možností připojištění zvířat. Smlouva se uzavírá přes internet, výhodou je sleva 5% a pozor – zabere vám to jen pouhé 3 minuty času!

Related posts

Leave a Comment