Bydlení Reality Zprávy 

Proč jsou pražské novostavby vyhledávanější než starší bytové jednotky?

Jsou lepší staré, nebo nové byty Praha? Často diskutované téma, na které má každý tak trochu jiný názor. Jenomže co je nejlepší právě pro vás? Měli byste si pořídit byt ve starší zástavbě, nebo investovat do moderního zázemí v rámci některé z mnoha atraktivních novostaveb? 

Pořízení vlastního bydlení není snadné rozhodnutí – důsledky vás budou provázet minimálně několik let a dost možná i celý život. Proto byste měli důkladně vybrat lokalitu, ale také dopravní dostupnost, občanskou vybavenost a dispozice vyhlédnutého bytu. Ať už si nakonec vyberete staré nebo nové byty, budete si moct vybrat z rozsáhlé nabídky – aktuálně je volných bytů v Praze víc než dost.

novostavby

 

Proč je bydlení v novostavbách tak populární?

Ruku na srdce, drtivá většina lidí sní o bydlení, které vyhovuje současným nárokům na bydlení. A zatímco u starších bytů budete muset učinit spoustu kompromisů, nové byty na prodej v Praze bývají prosluněné, prostorné a není u nich problém s parkováním. Garážová stání bývají nedílnou součástí projektů.

Mezi další výhody nových bytů v Praze patří nízkoenergetický charakter a s ním související úspora za energie. A aby toho nebylo málo, developeři vybírají lokality tak, aby bylo v bezprostředním okolí novostaveb dostatek zeleně. Nezapomínají ani na prostory pro občanskou vybavenost a dbají na to, aby měli obyvatelé dostatek možností pro relaxaci, sport a kulturní vyžití.

novostavby1

 

Na co si dát při hledání nového bytu pozor?

Starým bytům se nedá upřít jistý genius loci, který většina novostaveb postrádá. Ale i tomu se lze vyhnout, pokud si budete při hledání počínat pečlivě. Výše zmíněné výhody navíc tento nedostatek plně vyvažují.

Novostavba, do které se nastěhujete, by měla disponovat kvalitní izolací a provedením výstavby dle vysokých standardů a posledních trendů. Není na škodu, když si na prohlídku přizvete nezávislého odborníka.

novostavby2

 

Tyto rady si vezměte k srdci i v případě, že změníte názor a rozhodnete se pro bydlení v nově vybudovaném rodinném domku. Nechcete-li šlápnout vedle, vsaďte například na stavební parcely Praha 9 – developer Sekyra Group vybral perfektní místo, které rozparceloval na 62 pozemků. Možná, že na některém z nich vyroste váš nový domov.

Related posts

Leave a Comment