Architektura Bydlení Zajímavosti 

Proč se vyplatí investovat do podlahového vytápění?

Podlahové vytápění je v posledních letech stále více rozebíraným tématem v oblasti bydlení. Prakticky nelze najít 2 osoby, které by na toto vybavení měly naprosto totožný názor. Společnost se stále ještě dělí na ty, kteří si myslí, že se jedná o zbytečnost a ty, kteří by na podlahové vytápění nedali dopustit. Odpůrců podlahového vytápění v poslední době ale rapidně ubývá. Tato technologie začíná svými přednostmi přesvědčovat i ty nejzarytější odpůrce tepla od nohou. A ukazuje se, že investice do podlahového vytápění je správnou volbou. Proč? 

Složitější realizace a vyšší cena stále odrazují zákazníky

Podlahové vytápění se stále řadí mezi složitější systémy vytápění interiéru. Pokud plánujete výstavbu nového rodinného domu, stačí podlahové topení zakomponovat do stavebních plánů. Složitější je to při rekonstrukci stávajícího bydlení. Výška podlahy se zvedne o několik centimetrů a je zapotřebí provádět hned několik stavebních prací. Samotná montáž podlahového vytápění je nutná svěřit odborné firmě. Finančně vyjde topení v podlaze o něco dráž, než ostatní systémy vytápění.

 

01

Investované peníze se vrátí na úsporách za vytápění

Vyšší investice při pořízení podlahového vytápění je fakt. Nesmíme ale zapomínat na výhody, které s sebou teplo od nohou přináší. Není totiž nutné místnosti vytápět na tak vysokou teplotu, jak jste zvyklí. A to až o několik stupňů Celsia a přitom se nebude dostavovat pocit chladu. To je hlavní přednost sálavého vytápění. Podlahové vytápění je sice dražší při pořízení, ale na druhou stranu se investice vrátí na úsporách při jeho využívání. Více o úsporách při pořízení podlahového vytápění najdete ZDE.

 

Maximální komfort

U ostatních systémů vytápění bývá velký problém se zimou u podlahy. Teplý vzduch díky základním fyzikálním zákonům stoupá vzhůru a u podlahy se nedrží. Tam naopak padá vzduch studený. I na jaře a na podzim jste mnohdy nuceni chodit na nohou s teplými ponožkami, které vás zahřejí. Prochladnutí od nohou je nejčastější příčinou nemocí. Podlahové topení přináší příjemně teplou podlahu, po které můžete chodit celoročně bosí. I vaše děti můžete na podlaze nechat hrát, bez obav, že by se mohli od podlahy nachladit.

Related posts

Leave a Comment