Bydlení 

Prodej nemovitostí Praha – to nejlepší na trhu

prodeji nemovitostí Praha pravidelně obsazuje ty nejvyšší příčky na pomyslném žebříčku atraktivity nabízených objektů. V porovnání se zbytkem naší republiky zde naleznete obrovské množství příležitostí ke koupi zajímavých realit, které svou výjimečností často předčí cokoliv, co lze na našem trhu s nemovitostmi vůbec objevit.

Velký výběr

Množství i rozmanitost prodávaných nemovitostí jsou skutečně mimořádné. Byty, činžovní domy, vily v rezidenčních čtvrtích a také bezpočet realit určených k podnikání. To vše Praha nabízí v míře vrchovaté a tak jedinou komplikací může být pouze cenová hladina, která rok od roku roste a zejména s ohledem na tuzemské poměry již dosahuje značně vysoko.

Výjimečnost hlavního města

Praha má, jakožto hlavní město, v mnoha ohledech zcela unikátní postavení. Koncentrace obrovského množství velkých i menších firem přináší celou řadu pracovních a obchodních příležitostí. To s sebou zcela samozřejmě přináší i zvýšenou poptávku po výrobních a obchodních prostorech, kancelářích i bytech pro zaměstnance.

Možnosti jsou zde sice velké, avšak realitní trh v posledních letech jen stěží zvládá uspokojovat poptávku po cenově dostupnějších nemovitostech posilovanou neustálým přílivem nových a nových lidí, kteří do Prahy přijíždějí za prací a nezřídka se zde hodlají i usadit.  A nestačí tomu ani tempo s jakým je realizována nová výstavba, což si můžete ověřit zde.

Prodej nemovitostí Praha – pro movitější zájemce

Jak bylo již řečeno, zásadní komplikací při pořizování vlastní nemovitosti v našem hlavním městě může být především cena. Na výběr je sice značné množství kvalitních realit v nejrůznějších pražských lokalitách, ovšem těch cenově dostupných, je pro většinu z nás poskrovnu.

Pokud však člověk disponuje dostatečnou finanční částkou, případně je schopen dosáhnout na hypotéku, může se směle vrhnout do hledání bytu, domu či obchodního prostoru a je téměř jisté, že bude dříve či později uspokojen.

A jak je zřejmé z následujícího článku, bude se s největší pravděpodobností jednat o dobře utracené peníze.

Realitní kanceláře hrají prim

Převážná většina obchodů s nemovitostmi je u nás realizována prostřednictvím realitních kanceláří a ani Praha není v tomto směru výjimkou. Každá kvalitní realitka vám za přiměřený poplatek zprostředkuje prodej či koupi nemovitosti a zajistí veškeré právní náležitosti, bez nichž se taková transakce neobejde.

Samozřejmostí je pak prezentace nabízených realit na vlastních webových stránkách. Váš výběr je zde usnadněn možností roztřídit nemovitosti dle jejich ceny, podle čtvrti, v níž se nacházejí a pochopitelně i podle typu, pro nějž jste se rozhodli. Záleží jen na vás, zda hledáte dům se zahradou v některé z okrajových pražských čtvrtí, třípokojový byt na Vinohradech nebo si hodláte otevřít obchod s obuví někde poblíž centra. Nic není nemožné, pakliže na to stačí obsah vaší peněženky!

Zajímavá investice

Existuje celá řada lidí, kteří sice nemají v úmyslu v Praze bydlet, přesto se však rozhodli některou ze zajímavých nemovitostí zakoupit a bezpečně tak investovat svoje peníze. Skvělých příležitostí ke koupi nabízí naše metropole bezpočet a o tom, že se jedná o investici nejen bezpečnou, ale s velkou pravděpodobností i výnosnou, dnes zřejmě pochybuje málokdo.

Současná ekonomická prosperita i dlouhodobě mimořádná atraktivita Prahy dávají tušit, že koupě tohoto typu se investorům zřejmě vyplatí, což potvrzují i následující řádky.

Zkuste nemovitost vydražit

Klasická koupě není jediným způsobem, kterým lze kýženou nemovitost získat. Čím dál častějším způsobem prodeje realit se v posledních letech stává dražba. Za určitých okolností to může být velice zajímavá šance pro ty, kteří disponují omezenými finančními prostředky, a atraktivita nemovitosti není pro ně tím nejpodstatnějším.

Není-li totiž zájem o draženou nemovitost nijak vysoký, může ji vytrvalý zájemce pořídit za celkem příznivou cenu a v porovnání s běžným způsobem prodeje tak nezřídka ušetřit značnou sumu.

Není se čeho bát

Je-li taková dražba svěřena do rukou zkušených odborníků, není třeba mít sebemenší obavy o její regulérní průběh. Nejlepší je obstarat si předem všechny dostupné informace nejen o nemovitosti, ale rovněž i o vykonavateli dražby a je-li vše v pořádku, můžeme se směle pustit do boje!

Related posts

Leave a Comment