Bydlení 

Prodej nemovitosti – proč povolat odborníka?

Musíte se stěhovat? Pak zřejmě kromě hledání nového bydlení budete muset trávit čas i prodejem toho stávajícího. I když se rozhodnete pustit se do toho na vlastní pěst, přece jen jsou určité situace, kdy se vyplatí povolat odborníky. Řeč je hlavně o prohlídce bytu.

Vliv emocí

Samozřejmě, že vaši nemovitost nezná nikdo tak dobře, jako vy. Vždyť byla vaším domovem, v níž jste strávili podstatnou část vašeho života. Právě v tom je ale kámen úrazu. Při prodeji nemovitosti totiž hrají emoce velice důležitou roli. Buďte si však jisti, že vaše životní příběhy a historky, které máte se stávajícím bydlením spjaty, potenciální nové zájemce vůbec nezajímají. Chtějí si tady prožít své vlastní.

Nezaujatost

Zkušený makléř realitní kanceláře je oproti vám citově nezainteresovaný. Dokáže tedy mluvit věcně, přesně ví, jak nejlépe nemovitost nabídnout a „prodat“ vše, čím je, i čím by mohla být. Zvládne totiž ukázat její potenciál, umí poradit, co upravit, co vylepšit. Vaše pochvalné poznámky, kterými byste v této oblasti chtěli přispět, mohou působit nevěrohodně, nemluvě o tom, že kupující na ně příliš nedají. Nechte proto makléře dělat svou práci a vy raději vyrazte s rodinou někam ven.

Odbornost

Makléř by měl fungovat jako nezávislý odborník, a tak prohlídka, kterou vede, působí na potenciální zájemce profesionálněji. Nejen, že dovede mluvit fundovaně a k věci a zodpovědět zvládne i záludné otázky, ale k dispozici má také veškeré dokumenty, které s nemovitostí souvisí – od listu vlastnictví přes snímek katastrální mapy až po poslední vyúčtování energií. Perfektní připravenost a profesionalita se promítá i do jeho vizáže, která mu rovněž přidává plusové body navíc.

Čas a klid

Makléř to je práce na plný úvazek, takže na rozdíl od vás může lépe vyjít vstříc časovým

možnostem potenciálních zájemců, kteří na prodej bytu zareagují. Protože disponuje bohatými zkušenostmi, jen tak něco ho nevyvede z míry. Dokáže udržet klid a chladnou hlavu i v situacích, kdy odpovídá na tu stejnou otázku už podesáté. Moc dobře si totiž uvědomuje, že příjemné, vstřícné chování a milé vystupování je klíčem k úspěchu. Tak svěřte se do jeho rukou!

Related posts

Leave a Comment