Bydlení 

Rekonstrukce kuchyně – jakou podlahu zvolit?

Kuchyně již dávno nejsou malou zašlou místností, kam se chodí jen uvařit jídlo. Moderní bydlení obnovilo význam kuchyně jako centra celého domu či bytu. Dostává se tak do centra dění a pozornosti. Pokud i vy jste naznali, že je čas dát vaší kuchyni nový kabát, je třeba začít pěkně od podlahy. Jakou ale zvolit?

Vzhled a praktičnost

Vhodná podlaha musí splňovat nejenom estetické nároky, ale také ty provozní. Kuchyně je totiž dost namáhanou částí bytu a není zde nouze o různé nehody. Podlaha tedy musí vypadat krásně, ale zároveň být odolná proti mechanickému poškození, vodě a skvrnám. Jaké možnosti máte?

Dlažba

Různě barevné kombinace dlaždic jsou populární v mnoha kuchyních. Vypadají skvěle, mnoho z nich má protiskluzovou úpravu a dají se libovolně kombinovat. Také cenová dostupnost z nich činí žádané zboží. Velkou nevýhodou je však chlad, díky kterému dlažba není pohodlná pro bosou nohu. Otázkou je také odolnost, která se liší od typu dlaždic. Ty dražší jsou obvykle odolnější, u těch levnějších se může stát, že při vyklouznutí kousku nádobí z ruky, se roztříští zasažená dlaždice či upuštěný předmět. V horším případě obojí.

PVC/Vinyl

Ze starého nevzhledného linolea se v současné době stala pokroková PVC či vinylová podlaha, která vyniká odolností vůči vodě, vlhku i mechanickému poškození. Výborné vlastnosti této krytiny navíc podtrhuje i přívětivá cena. Není divu, že v mnoha domácnostech ji v kuchyni najdeme. Podlaha je také velmi jednoduchá na údržbu – stačí setřít vlhkým mopem. Vybírat můžete z mnoha vzorů, které zahrnují dekory přírodních materiálů nebo výrazné moderní vzory. Pokud si přejete přírodní alternativu se stejnými vlastnostmi, PVC skvěle nahradí ekologická podlaha.

Dřevo

Není nic kouzelnějšího než skvěle vypadající hřejivá dřevěná podlaha. Dřevo skvěle drží teplo, nebude tedy nutné zřizovat podlahové vytápění. I když je poněkud náročnější na údržbu, podlahu můžete pořídit s nejrůznějšími povrchovými úpravami, aby byla vhodná do kuchyně. Nejčastěji se dřevěná podlaha pořizuje ve formě prken do kuchyní v rustikálním stylu.

Družstevní bydlení v Praze

Related posts

Leave a Comment