Bydlení 

S vinylovou podlahou budete navýsost spokojeni

Pokud potřebujete kvalitní a zároveň cenově dostupnou podlahu, máte dnes více možností, nicméně vinyl by pro vás měl být volbou číslo jedna. Jde totiž o podloží, co skutečně něco vydrží a dokáže splňovat i ty nejvyšší požadavky na design.

Podlaha by měla hlavně něco vydržet

Podlaha, která sice dobře vypadá, avšak nic nevydrží, je vám k ničemu. Po domě přece nechcete chodit po špičkách. Hlavně v rodinách s větším počtem dětí dostávají podlahy hodně zabrat, nemluvě tom, když je součástí rodiny i pes. S vysokou odolností také souvisí snadná údržba.

Když se vám podaří na vinyl vylít třeba polévku, víno nebo i kyblík s barvou, můžete takovýto problém poměrně snadno vyřešit s pomocí mokrého hadru. Navíc voda ani jiné tekutiny nemají šanci podlahu poškodit, jelikož je stoprocentně voděodolná.

Výborné vizuální vlastnosti

Co se vizuální stránky týče, je na tom vinyl rovněž více než dobře. Tento materiál se totiž prodává v celé řadě barevných variací a dekorů. Není tak problém objednat si vinylovou podlahu, která bude k nerozeznání například od dřevěného podloží.

Snadná pokládka

Plovoucí podlaha z vinylu má výhodu také v tom, že se docela dobře instaluje. Pokládka by neměla činit problémy ani poučeným začátečníkům, jelikož se víceméně jedná o velké puzzle. Stačí pouze jednotlivé dílce složit dle návodu dohromady.

Vyberete-li si ovšem lepenou variantu, nejspíše budete muset nechat většinu práce na profesionálech.

Nevrže

Chcete-li vyměnit plovoucí vinylovou podlahu za parkety, budete z ní nadšení. Zatímco parkety často vržou a jde na nich slyšet každý krok, plovoucí podlaha je v tomto ohledu naprosto nehlučná.

V případě správně provedené pokládky je dokonale tichá, a to i když se po ní běhá. Nemusíte se tak bát, že při nočních toulkách na WC i při opatrném našlapování probudíte půlku rodiny. Vinylové podloží zvuky tlumí takřka dokonale.

Related posts

Leave a Comment