Služby 

SEO – optimalizace webů pro vyhledávače

I když má vaše stránka perfektní design, má i perfektní SEO optimalizaci? Ať už vypadá vaše stránka sebelépe, ať prezentační, blog nebo eshop, stále bude mít malou návštěvnost bez správně nastavené SEO optimalizace. Aby se váš web líbil vašim návštěvníkům je velmi důležité, ovšem co z toho, pokud nemáte návštěvníky?

K čemu SEO optimalizace?

Aby si lidé vaše stránky oblíbili, musí se k ní nejprve dostat. Jak hledáte stránky a informace, které vás zajímají? Pravděpodobně naťukáte slova vystihující to, co hledáte do Google nebo jiného internetového vyhledávače. Pokud vás tam nikdo nenajde, nebudete mít žádné publikum. SEO optimalizaci tedy můžeme nazvat jako proces zvýšení viditelnosti vaší stránky.

Jak SEO přiláká publikum?

Vyhledávače při své práci zkoumají obsah stránek celého internetu a ty, které se shodují s vámi zadanými slovy, vám zobrazí podle daného žebříčku hodnocení. Ptáte se, jak mohou prohledat celý obsah všech stránek na internetu? Trik spočívá v tom, že neprohledávají kompletní obsah, ale pouze klíčová slova. Ty jsou alfou a omegou SEO optimalizace a všechny úkony se odvíjejí právě od těchto nich. Všechny prvky, které je třeba v rámci správného SEO nastavit, hrají jistou roli v hodnocení vyhledávači do zmíněného žebříčku.

Takže stačí být zobrazen ve vyhledávání?

Ne tak úplně. Není totiž jedno, kde ve vyhledávání se vaše stránka zobrazí. Zamyslete se, kdy jste naposledy něco vyhledávali. Došli jste na druhou, nedej bože třetí stránku výsledků vyhledávání? Asi ne… Téměř nikdo se nedívá na další strany a proto je důležité co nejvíce zvýšit pozice vašich stránek ve vyhledávání. Tou nejúčinnější metodou je právě SEO optimalizace.

Je to celé jen o klíčových slovech?

Jak jsme si již zmínili, klíčová slova jsou důležitá a vše se odvíjí právě od nich. Je zde však řada dalších prvků, které je třeba nastavit. Přečtete si raději shluk textu nebo text obohacený obrázky? Obrázky dodají textu lepší vzhled a proto i vyhledávače upřednostňují text s obrázky. Ty však musí být opět správně nastaveny podle podmínek SEO, kterými jsou například obsažená klíčová slova v ALT textu obrázků.

Odkažte na své stránky

Umisťování odkazů na vaše stránky je další věc, která vám pomůže v žebříčku vyhledávačů. Odborně se toto vytváření zpětných odkazů nazývá linkbuilding. Pro správnou SEO optimalizaci je důležité mít také na vlastních stránkách alespoň jeden odkaz. Odkazovat můžete na jakoukoliv stránku, avšak ideálně uděláte reklamu sami sobě a dáte link na jinou svou podstránku. Můžete tak zvýraznit méně navštěvované podstránky nebo odkazovat návštěvníky například přímo na kontaktní formulář.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profi-články.cz

Profolio.cz

Zprávycz.cz

Related posts

Leave a Comment