Bydlení 

Sítě do oken proti hmyzu jsou v létě potřeba

Hmyz patří mezi nevítané společníky v průběhu teplých dnů. Pokud se kvůli němu nechcete vzdávat otevřených oken, nejvhodnějším řešením jsou sítě proti hmyzu.

Jak si zvolit materiál

Dávno už neplatí, že by šlo o doplněk, který vašim oknům esteticky zrovna nepřidá. Zvolíte-li odpovídající barvu rámu, budou sítě působit velmi nenápadně. Klasickým typem je hliníkový profil, který je dostatečně odolný vůči korozi. Ten je vypletený síťovinou ze speciálního sklolaminátového vlákna, které se používá pro svou vysokou odolnost vůči vnějším vlivům.

Zpravidla jsou dostupná ve třech barevných provedeních – šedé, bílé i černé. A samozřejmě i černá síťovina je natolik průhledná, aby svou barvou pohled z interiéru žádným způsobem neomezovala, naopak je opticky nápadná nejméně. Síťovina může být podle přání zákazníka opatřena rovněž speciální protipylovou úpravou, která značně zjednodušuje život alergikům.

 

Způsoby upevnění sítí

Instalace sítí je velmi snadná, zpravidla není nutné nic vrtat. Nejjednodušším způsobem upevnění bývá pomocí otočných či pružinových držáků, případně za využití suchého zipu, který lze samozřejmě nalepovat opakovaně. Nalepovací sítě je možno využít i pro šikmá střešní okna, kam by byla instalace klasických sítí obtížnější. Jiným způsobem je zavírání na magnet, a to ve směru ven. Využití najde zejména tam, kde se okna opravdu často otevírají.

Výhodou rolovacích sítí je fakt, že v období, kdy je nepotřebujete, je jednoduše sbalíte do pouzdra. V okamžiku, kdy pro ně využití najdete, je zase obratem rozvinete. Dají se využít i na střešní okna, ale musíte počítat s maximálním omezením velikosti. V případě, že však zvolíte adekvátní typ, není problém sítí pokrýt prakticky libovolné okno nezávisle na jeho rozměrech.

Platí to v mnoha případech a ani sítě do oken proti hmyzu výjimkou nejsou. Za kvalitu má smysl si připlatit. Levnější produkty trpí často různými neduhy – síťovina není dostatečně pevná a upevňovací mechanismus nedrží tak, jak by měl.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

Related posts

Leave a Comment