Architektura Bydlení Zajímavosti 

Sklo by nemělo v moderním interiéru chybět

Toužíte po moderním, elegantním a útulném domově? Současné trendy přejí přítomnosti skleněných prvků. Někteří lidí jdou dokonce tak daleko, že sklo v jejich interiéru převládá nad ostatními materiály. Ať už jde o dělící příčky, obklady stěn, celoskleněné sprchové kouty, dveře nebo menší dekorace, je to právě sklo, díky kterému bydlení získává na exkluzivitě. Možnosti použití jsou velmi variabilní a na své si přijde opravdu každý.

hm

S bezpečností si nedělejte vrásky

Obavy stranou. Pokud vás od skla odrazuje strach o vlastní bezpečnost, rychle se předsudků zbavte. Speciálně upravené sklo je odolné vůči nárazům i poranění při rozbití. Jedná se o částečně i plně kalená, lepená či kombinovaná skla. Vydrží i zvýšenou zátěž a minimalizují jakákoliv rizika. Po rozvití se střepy nerozletí po místnosti, ale zůstanou na polypropylenové fólii.

Hit v podobě skleněných obkladů do kuchyně

K nejoblíbenějším skleněným prvkům patří skleněné obklady do kuchyně. Zapomeňte na rutinu v podobě tradičních materiálů. Vhodně zvolené skleněné obklady prosvětlí prostor a opticky jej zvětší. Údržba je snadná a v kombinaci s dalšími skleněnými plochami (například se skleněnou pracovní deskou) je celkový dojem ještě lepší.

Skleněné obklady jsou odolné vůči mechanickému poškození i působení teplot. Tvrzené sklo vydrží i velké teplotní výkyvy, takže může být umístěno v bezprostřední blízkosti varné desky. Vzhledem k cenové dostupnosti a užitným vlastnostem rychle nahrazují klasické obklady. V souvislosti se sklem vám rádi poradí odborníci z firmy HM-sklo, která zajišťuje kompletní dodávku skleněných obkladů, pracovních desek a dveří.

Další informace o využití skla v interiéru a inspirativní fotogalerii, ve které nechybí barevná skla do kuchyně, najdete na www.hm-sklo.cz.

Related posts

Leave a Comment