Bydlení 

Složte si komín z jednotlivých dílů

Komín si můžete vážně poskládat sami

Nejde o žádný vtip ani skládačku pro pětileté dítě, nic takového. Pořizování komínu může být zapeklitá věc, na trhu se v současné době vyskytuje velké množství různých výrobců, kteří uvádí, jak skvělé produkty nabízejí. Je proto třeba se v problematice trochu zorientovat. Donedávna byly za nejlepší materiál pro stavbu komínu považovány cihly. Zděné komíny najdete u většiny domů, pro odvod spalin z plynového topení naprosto dostačují. Horší už to ale je, pokud se rozhodnete topit tuhými palivy.

nerezové komíny

Spaliny z tuhých paliv jsou totiž velmi agresivní kyselé látky, které rychle narušují povrch komínu a mohou způsobit až jeho destrukci. Vhodným řešením je buď opatření komínu komínovou vložkou z odolného materiálu nebo komín předělat a vyměnit jej za nějaký odolnější. Řešením mohou být nerezové komíny. Ty splňují veškeré požadavky na praktické řešení komínu. Díky vysoce kvalitní nerezové oceli jsou nerezové komíny odolné vůči vlhkosti, chemickým látkám i extrémním teplotám.

Komíny nerez se ale pochlubí celou řadou dalších výhod. Jednou z nich je nízká hmotnost, navzdory významné pevnosti a odolnosti je nerezová ocel lehká. S komínem se tedy dobře manipuluje a snadno se instaluje. Z nízké hmotnosti také vyplývá, že nerezový komín můžete na dům instalovat i dodatečně, nepotřebuje vlastní základy, takže stačí jej připevnit na fasádu.

Dalším plusem nerezového komínu je jeho variabilita. Nerezové komíny se vyrábí po jednotlivých dílech, prodávají se potom buď celé sety nebo samozřejmě také jednotlivé díly. Můžete si tak jednoduše koupit díl, který vám schází nebo je poškozený. Sháníte-li nový komín, stačí znát potřebné rozměry a sestavíte si z jednotlivých dílů komín přesně na míru. Tak neváhejte, přeorientujte se i vy na  a dopřejte si kvalitní odvod spalin.

Related posts

Leave a Comment