Auto Moto 

Solidní autobazary nabízí slušné ojetiny. Jak si počínat, abyste nenaletěli?

Hledání staršího auta v dobré technické kondici může být jako hledání jehly v kupce sena. Možná jste to již v minulosti zažili na vlastní kůži a strávili nespočet hodin obcházením autobazarů, kde jste narazili na samé vraky a vozy prapodivného původu. Neházejte však všechny prodejce do jednoho pytle – možná jste jen měli smůlu a špatně si vybrali. Na trhu působí i velmi solidní podnikatelé, kteří si zakládají na transparentnosti a spokojených zákaznících.

Najít kvalitní autobazar v Praze není tak složité, jak se vám možná nyní jeví. Čím byste se měli řídit? V prvé řadě si přečtěte reference zákazníků. Na internetu jich najdete nespočet, nicméně buďte shovívaví, neboť se často jedná o dílo zhrzené konkurence. Pár negativních recenzí má téměř každý autobazar, proto hleďte spíše na množství komentářů a poměr pozitivních/negativních.

Před návštěvou autobazaru si alespoň zběžně prohlédněte informace uvedené na webových stránkách. Pokud prodejce nabídku na webu nemá, zpozorněte. Samozřejmě to nemusí nic znamenat, ovšem v dnešní době je internet významným prodejním kanálem pro drtivou většinu bazaristů.

Solidní autobazar poznáte především podle garancí. Jako příklad lze uvést zavedenou firmu Auto – Výhybka, která patří mezi nejlépe hodnocené pražské autobazary a je na trhu téměř 20 let. Garantuje legální původ vozů, který je možné kdykoliv ověřit.

Další obecnou výhodou autobazarů je komplexní nabídka služeb. Prodejci ojetin šetří zákazníkům čas a umožňují jim sjednání výhodného povinného ručení či havarijního pojištění přímo na místě. Samozřejmostí bývá také vyřízení leasingu nebo jiného financování.

A jak v autobazaru nenaletět? Pokud automobilům příliš nerozumíte a vybíráte spíše podle subjektivního dojmu, jakým na vás působí, rozhodně si s sebou vezměte někoho, kdo se vyzná a vozidlo důkladně prohlédne. Případně se stavte v nezávislém servisu.

Related posts

Leave a Comment