Zprávy 

Jak svůj notebook udržet co nejdéle fit?

Kupujete si nový notebook a konečně se vám podařilo se zorientovat v jednotlivých parametrech a najít si model přesně pro vás? Výběrem toho pravého zařízení vaše starost o něj ani zdaleka nekončí. Co dělat a co naopak rozhodně ne, aby vám notebook dlouho vydržel?

Notebooky nepatří do horka, mrazu, ani vlhka

Ačkoli k tomu pocit pohodlí přímo svádí, rozhodně buďte opatrní, až vás přepadne touha si na večerní sledování filmu nebo surfování po internetu odnést notebook do postele. Pokládání na deku nebo peřinu mu totiž rozhodně nesvědčí. Jednoduše teplému vzduchu zabráníte, aby mohl volně unikat pryč a znatelně tak škodíte součástkám uvnitř notebooku. Pokud se notebooku v posteli nedokážete vzdát, řešením jsou speciální chladící podložky.

Notebook byste také neměli zbytečně vystavovat teplotním extrémům, to znamená jak horku, tak i mrazu. Radost mu neudělá ani příliš vlhké prostředí. V případě, že se vám podaří na něj něco rozlít, hrajete o čas. Co nejrychleji byste ho měli vypnout a vyndat baterii. Vzhledem k tomu, že tekutina může napáchat i výrazné škody, možná se přes veškerou snahu neobejdete bez zásahu odborného servisu notebooků.

i-clanky-cz_abax_01

Čistota – půl zdraví

I při zcela standardním domácím použití se nevyhnete tomu, aby se notebook nezanášel prachem. Ten následně může ucpat průduchy, případně citelně omezit funkci ventilátoru. Což opět způsobí přehřívání notebooku. Vy to poznáte zpravidla tak, že se bude ochotně sám často vypínat. Provést základní očistu zvládnou i méně zkušení uživatelé, není totiž potřeba hned notebook rozebírat. Pomůže vám stlačený vzduch ve spreji, případně také vyzkoušejte kompresor nebo docela obyčejný domácí vysavač. Pokud je ale chladič zaprášený více, už se bez rozebrání přístroje určitě neobejdete. Jestliže si na to sami netroufnete, opět je vhodnější přenechat tento úkol profesionálům, například z divize Asus servis, servisního centra ABAX.

i-clanky-cz_abax_02

Co dělat, když už si sami neporadíte

ABAX servisní centrum s.r.o. vám nabízí profesionální servis notebooků populární značky Asus i mnoha dalších známých i méně známých značek s působností v rámci celé ČR. Na rozdíl od autorizovaných servisů vyznává příznivou cenovou politiku. Co se aktuálně děje s vaším notebookem, to můžete sledovat pohodlně online. Už navíc nemusíte shánět například konkrétní nejbližší servis Asus v Praze, abyste neztráceli čas odvozem poškozeného přístroje, dopravu od vás i zpět k vám rovněž ABAX zajistí vlastními silami, a to ze všech koutů republiky.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Finlist.cz

40plus.cz

Naše-domy.cz

Related posts

Leave a Comment