Bydlení 

Tepelná čerpadla pro úsporu financí a zajištění tepelné pohody v domácnosti

V domácnosti patří výdaje za teplo a teplou vodu, zejména v chladném období roku, k nejvyšším položkám. Možná přemýšlíte, jak ušetřit a zároveň nemuset slevovat z tepelné pohody. Chytrým řešením je tepelné čerpadlo. To dokáže s teplem správně hospodařit a zařídit, že až 4/5 tepla budou zadarmo. Snížíte spotřebu energií i emise. To se už opravdu vyplatí, nemyslíte? Neplaťte za něco, za co ve skutečnosti nemusíte. Výhody tepelného čerpadla tím ale nekončí.

tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma ma několik funkcí. Nabízí vytápění domu, ohřev užitkové vody a také chlazení v létě. Toto čerpadlo dokáže fungovat i místo klimatizace a ještě vám zajistí přísun teplé vody. Čerpadla Daikin mají vysokou energetickou účinnost a dlouhou životnost.

Investice do nich se určitě vyplatí a má rychlou návratnost. Vybrat si můžete čerpadlo s interiérovou i exteriérovou instalací. Pokud nemáte místo v domě, nevadí, jde to vyřešit. Taková čerpadla fungují i v mrazech. Moderní tepelné čerpadlo Daikin Altherma není příliš hlučné, svou činností připomíná lednici, i velikost je podobná.

Tepelné čerpadlo a jeho využití

Systém Daikin Altherma se hodí pro novostavby, energeticky úsporné domy, ale i starší domy. Vybrat si můžete z několika typů čerpadel.

Nízkoteplotní čerpadlo pracuje na principu tepelného čerpadla a jde o flexibilní systém vytápění domu, ohřevu vody a chlazení vzduchu v horkých dnech.

Vysokoteplotní čerpadlo v sobě skrývá systém dvojitého čerpadla. Tepelnou energii odebírá z venkovního vzduchu a je schopno ohřát vodu až na 80°C. Vysoké teploty je dosaženo bez dodatečného elektrického ohřevu.

Geotermální čerpadlo využívá teplo, které se vyskytuje v hloubce pod 5 metrů v zimě i v létě. Ke zdroji tepla se dostává buďto formou vertikálních vrtů nebo pomocí horizontálních kolektorů. Teplonosnou látkou je speciální nemrznoucí směs. Jde o velmi zajímavý způsob získávání tepla.

U tepelných čerpadel Daikine Altherma vás potěší jejich funkčnost, dlouhá životnost, vysoká energetická účinnost, rychlá návratnost investice, snadné ovládání, pěkný design a nenáročná údržba.

Related posts

Leave a Comment