Cestování 

Turismus v Dánsku

Turismus v Dánsku

Nádherná příroda, bohatá historie a mytologie. To platí pro všechny severské země, včetně nejmenšího Dánska. Čeká tu na vás spoustu nádherných přírodních zákoutí a měst s vysokou životní úrovni. V čele samozřejmě s hlavním městem Kodaň.

Jelikož je sever obecně velmi finančně nákladný, rozhodně doporučujeme zařídit si cestovní pojištění.

Překvapení na každém rohu

Připravte se na to, že je povrch Dánska velmi členitý. Je tvořen stovkami přilehlých ostrovů a z toho má většina rozlohu více než 100 m2. Jedním z nejkrásnějších míst je východní strana ostrova Mon, kde se nacházejí úchvatné křídové útesy. To znamená stále ještě nedotčenou přírodu a vysoké bílé skály. Dejte si však při horské turistice pozor na pohyb mimo vyznačené trasy. Může totiž hrozit sesuv půdy, což je velmi nebezpečné.

Kodaň a další města

Určitě ale nezapomeňte navštívit Kodaň. Toto město je téměř dokonalá nížina s nespočtem vyhlášených turistických míst a historických památek. Mezi ty patří třeba Amalienborg nebo Rosenborg. Zajímavá je rozhodně také futuristická budova Kodaňské opery. Symbolem Kodaně je ale bezesporu Malá mořská víla z místního přístavu. Celé nábřeží je navíc plné restaurací a kaváren.

Dalším městem kaváren je ale rozhodně Aarhus. Přezdívku „nejmenší velkoměsto světa“ nemá rozhodně jen tak. Lákadlem pro turisty je místní katedrála, která je dokonce největší v zemi a moderní budova radnice se šedesáti metrovou vyhlídkovou věží. Narazíte také na řadu muzeí od těch vikinských po feministické.

Velmi vzácný přírodní úkaz je možné spatřit na nejsevernějším výběžku Grene. Tady se totiž setkávají dvě moře. A to Baltské a Severní. Jsou zde však velmi silné proudy. Nesmí se tu proto plavat.

Více o cestovním pojištění naleznete na https://ergo.cz/.

Related posts

Leave a Comment