Zprávy 

Úřad práce pomáhá, není ostuda tam jít!

Pokud přijdete o práci, je důležité přijít na úřad práce a vše o svém současném pracovním životě zde sdělit. Registraci na úřadu práce neoddalujte, nahlaste se zde do tří dnů od chvíle, kdy o svoji práci přijdete. Vyplatí se to. Například finančně!

Úřad práce
Úřad práce

S čím úřad práce pomáhá

Nemyslete si, že se na úřadu  práce zaregistrujete a tím to končí. Tím totiž naopak vše začíná. Úřad práce vám kromě hledání nové pozice platí zdravotní pojištění, které byste jinak museli platit vy sami. A věřte, že i když nejde o desetitisíce, nějakou tu tisícovku byste každý měsíc platit museli. Ptáte se, co se děje se sociálním pojištěním? Od toho jste po dobu registrace na úřadu práce osvobozeni.

Jednak vám zde tedy bude poskytnuta finanční pomoc, jednak vám úřad pomůže hledat novou práci, jak již bylo zmíněno. To znamená, že se poohlídne za vás po nové pracovní nabídce, která by vás mohla zaujmout.

Úřad práce a nebo si můžete práci hledat sám

Úřad práce je jistota. Pokud ovšem nechcete čekat a spoléhat se na to, že vám úřad najde vaše vysněné zaměstnání, jděte si štěstí naproti a hledejte sami. Pomůže vám k tomu například web Personalistka.cz, kde najdete promyšleně roztříděné pracovní nabídky. Hledat je tak můžete nejen podle kraje, ve kterém žijete, ale také podle oboru, typu úvazku nebo konkrétního města.

Máte práci? Výborně!

Našli jste svoji vysněnou pozici? Gratulujeme! Ještě, než tam ovšem nastoupíte, zajděte se naposledy podívat na úřad práce. Je důležité se zde odhlásit, a to do osmi dní od chvíle, kdy novou práci dostanete. Společně zde vyřídíte papírování, které bude potřebovat i vás nový zaměstnavatel a aspoň se s tímto místem rozloučíte, doufejme na hodně dlouhou dobu.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

e-Žena.cz

MetSo.cz

40plus.cz

Related posts

Leave a Comment