Zboží 

Vybíráme pracovní rukavice

Výběr pracovních rukavic není radno podceňovat. Vždyť ochraňují vaše ruce. Před zraněním, chladem i chemikáliemi. Víte ale, které jsou vhodné právě pro profesi, již vykonáváte?

Ochranné oděvy a pomůcky mají své opodstatnění. Chrání svého nositele před širokou škálou nežádoucích škodlivých vlivů. Filtrační maska před toxickými výpary, prachem, bakteriemi a viry, ochranná sluchátka před nadměrným hlukem, helma poskytuje ochranu hlavě, vhodné obutí chodidlům, oděvy celému tělu a rukavice zase chrání vaše ruce.

Pracovní rukavice

Kožené, kombinované, máčené, povrstvené, textilní, kevlarové, chemické, úklidové, jednorázové, tepelně odolné či určené pro speciální rizika. Víte, co jejich názvy přesně znamenají a k jakému účelu jsou určeny?

Kožené a kombinované

Největší oblibě se těší univerzální kožené rukavice (vyrobené z vepřové, hovězí nebo kozí kůže), které poskytnou vašim rukám ochranu ve většině situací. Mohou být buď celokožené, nebo kombinované, ať již s textilem či skleněným vláknem. Do této kategorie spadají i speciální rukavice svářečské.

Máčené a povrstvené

Širokospektrální jsou také textilní rukavice, které mají své využití v průmyslu, stavebnictví i při práci na zahradě. Protože jsou opatřeny elastickou gumou a máčené v nitrilu, popřípadě latexu, jsou tak nepropustné a nepropíchnutelné. Ruce tak opravdu dobře ochrání.

Tepelně odolné

Jste-li jste při výkonu svého povolání vystaveni extrémně vysokým teplotám (například při svařování), budete si muset pořídit tepelně odolné rukavice vyrobené z teplovzdorných materiálů (doporučujeme aramidové, popřípadě kevlarové rukavice). Některé krátkodobě ochrání i ruce vystavené až pětisetstupňové teplotě.

Chemické a úklidové

Pokud přicházíte do styku s nebezpečnými chemickými látkami, měli byste tak činit výhradně v chemických rukavicích máčených v nepropustném PVC materiálu. Tyto rukavice bývají prodloužené, takže ochráněno je i zápěstí a část paže.

Related posts

Leave a Comment