Zdraví 

Vyzkoušejte cvičební lekce a konečně zhubněte

Do léta ještě zbývá několik měsíců, pokud chcete zhubnout do plavek, je na čase začít! Můžete si vybrat, zda vyzkoušíte pravidelné fitness nebo si raději vyberete sálovou cvičební lekci. Vyberte si takovou, která vás bude bavit a cvičení pro vás bude také radost a zábava.

Posilování i balanční cvičení

Pokud hledáte cvičení, ve kterém budete posilovat, protahovat se a zároveň uvolňovat celé tělo v pomalém tempu, tak vyzkoušejte sálovou lekci Body balance. Při tomto cvičení se používají pomůcky jako například overball, softball nebo posilovací gumy. Díky tomuto druhu cvičení se můžete zbavit bolesti zad a zlepšit pohyblivost svých kloubů.

Zpevnění středu těla

Pro správné držení těla je důležité posílit jeho střed. Vyzkoušejte Bosu core. Jedná se o cvičení s nafukovací kopulí, které se říká bosu. Ta je speciálně navržena tak, aby se dala používat z obou stran. Můžete na ní posilovat, zahřát se před jiným cvičením nebo ji používat k balančnímu cvičení. Hlavní výhodou je posílení středu těla, a to jak břicha, tak i zad.

Přirozený pohyb při cvičení

Oblíbeným a často vyhledávaným cvičením je také H.E.A.T program. Jedná se o aerobní aktivitu, při které ze sebe vydáte nejvíc. Cvičení vychází z přirozeného lidského pohybu, kterým je chůze. Využívá speciálních běžících pásů, které simulují chůzi i běh v horském terénu. Věřte, že u tohoto cvičení se opravdu zapotíte, ale výsledky uvidíte velmi brzy.

Posilování celého těla

Stejně tak funkčním cvičením je kruhový trénink. Na tuto sálovou lekci můžete jít klidně i po fitness nebo naopak před ním. Kruhový trénink posiluje celé tělo pomocí intervalového tréninku. Každou chvilku tak cvičíte na jiném stroji nebo na jiném stanovišti. Za jednu lekci vystřídáte několik cviků a posílíte celé tělo.

Cvičení pro koordinaci a sílu

Zajímavým cvičením, které vám pomůže zpevnit střed těla, protáhnout se a posílit zádové svalstvo, je pilates. Toto cvičení rozvíjí také sílu, koordinaci a rovnováhu. Pomáhá nám naučit se správně dýchat a zpevňuje břišní, zádové a hýžďové svaly. Velkou výhodou tohoto cvičení je velký přísun nové energie. Je důležité propojit své tělo s myslí, a přesně k tomuto pilates vede.

Posílení pro nohy

Je důležité posílit také nohy, k tomu vám může pomoc Spinning program. Jedná se o cvičení na kolech, které propojuje hudbu s pohybem. Užijete si cyklistiku na místě, kdy je možné lekci přizpůsobit věku a také fyzické zdatnosti. Posílíte hlavně stehna, hýždě a lýtka. Spinning nezatěžuje klouby, a tak jej můžete začít praktikovat i s počáteční vyšší hmotností. Vyberte si to, co vás bude bavit.

Tip redakce: V době kdy jsou posilovny zavřené, pořiďte si jízdní kolo a neustávejte v cvičení.

Related posts

Leave a Comment