Ekonomika 

Zajímavá fakta o bitcoinu – proč je pořád IN?

Když se řekne kryptoměny, je slovo bitcoin skloňováno v mnoha podobách. I když se aktuálně do kryptobyznysu vrhnout neplánujete, určitě se vám bude hodit pár zajímavých informací třeba pro pobavení přátel. Ale, kdo ví?

Abrakadabra, je tu bitcoin

Nu, tahle jednoduché to samozřejmě nebylo, přesto už šest let ( bitcoin vtrhl na světové burzy v roce 2012) obestírá tuto kryptoměnu celá řada tajemství. Bitcoin byl úplně první, způsobil revoluci, a přesto se jeho vynálezce stále skrývá. Padlo sice jméno Satoshi Nakamoto, to je však smyšlené. Takže kdyby bitcoin vytáhl z klobouku kouzelník Pokustón, vyšlo by to skoro nastejno.

Nástup raketové měny

Že se bitcoin potýká s proměnlivým nárůstem i ztrátou hodnoty je asi všem fanouškům kryptoměn všeobecně známo. Nicméně ještě pořád se docela dobře drží, takže rozhodně nejde o špatnou investici. Mimochodem největší nárůst zaznamenal v roce 2017, jen během toho roku vzrostla

cena bitcoinu více než 879x!

Tolik nevyužitého bohatství…

S tímto faktem úzce souvisí i další zajímavost. Ve svých začátcích šlo o platidlo prakticky neznámé, takže ho množství lidí nakoupilo, a posléze na něj zapomnělo. Naformátovali své počítačové disky, vyhodili staré vysloužilé notebooky, aniž by tušili, jaké bohatství tím ztrácí. Podle aktuálních odhadů je víc než 64% vytěžených bitcoinů zcela nevyužito.

Nejdražší pizza na světě

A zajímá vás, jaký produkt byl jako první za bitcoin zakoupen? Byla to obyčejná pizza, a tehdy stála svého majitele přesně 10 000 BTC. Kdyby totéž množství bitcoinů obdržela pizzerie dnes, rázem by si polepšila o více než 65 milionů amerických dolarů. Mimochodem BTC je neoficiální zkratka pro bitcoin, ale rozumí jí úplně všichni 😉

Nejenom bitcoin

I když je bitcoin zdaleka nejznámější kryptoměnou, existuje už mnoho a mnoho dalších. Nejznámější je asi litecoin nebo ethereum.

Related posts

Leave a Comment