Bydlení 

Zdravé spaní v moderní ložnici

Kvalitní a plnohodnotný spánek má obrovský význam na váš fyzický, i psychický stav. Pokud jej máte dostatek, můžete tak předcházet vzniku mnohých nemocí. Přitom stačí jen málo, abyste spali zdravě a kvalitně – nepodcenit výběr vybavení do ložnice. Základem je pořízení správné matrace a dřevěné postele. A vše dnes můžete nakoupit na jednom místě a ušetřit čas a často i finance.

postele

Foto: kralovske-spani.cz

Výběr matrace

Matrace je vždy klíčovým prvkem každé ložnice. S tou přicházíte do přímého kontaktu, proto se vyplatí promyslet, jakou pořídit. Pamatujte si: Matrace se musí přizpůsobit vám, nikoliv vy jí. Proto je dobré si projít všechny možnosti, jaké vám dnešní doba nabízí. Každý z nás je jiný a má jiné potřeby i požadavky, proto nelze říci, která matrace je ta nejlepší. Sortiment matrací je velmi široký a každému z vás může vyhovovat něco jiného. V zásadě můžete vybírat z těchto druhů matrací:

  • pěnové matrace – nejlevnější variantu nabízí matrace z PUR pěn, lepší vlastnosti však nabízí líné, studené nebo bio pěny. Často se jedná o kombinaci pěn různých objemů i typů.

 

  • pružinové a taštičkové – jádro těchto matrací tvoří pružiny, vnější vrstva je pak zhotovena z pěnových materiálů pro vyšší komfort. V případě taštičkových matrací je pružin využito více a jsou obaleny netkanou textilií.

 

  • latexové – jedná se o nejluxusnější matrace na trhu a na jejich výrobu se využívá 100 % i syntetický latex. Rovněž bývají kombinovány s pěnami, deskami z kokosových vláken apod.

 

  • gelové matrace – na výrobu se nejčastěji využívá líná nebo studená pěna, jež tvoří jádro. Ložné plochy pak obsahují gelové segmenty.

 

  • antibakteriální matrace – jsou zhotoveny z antibakteriálních pěn a potahů, proto jsou tyto matrace ideální pro alergiky a astmatiky.

 

  • dětské matrace – speciální matrace vyvinuté pro specifické potřeby malých dětí.

 

K matraci doporučujeme pořídit ideálně lamelový rošt, který podpoří optimální tvarování, odvětrávání matrace a prodlužuje také její životnost.

Výběr postele

Chcete-li podniknout kroky, kterými si zajistíte zdravý spánek, pak se zaměřte také na postel. U ní je zvláště podstatný rám. Nejlepším řešením jsou dřevěné postele, které jsou zdravotně nezávadné, pevné, stabilní, mají dlouhou životnost a hlavně jsou kvalitní. Do ložnic a dětských pokojů je masiv vždy tím správným materiálem. A díky mnoha atraktivním designům si dnes můžete vybrat postel z masivu, která se bude krásně vyjímat i v super moderní ložnici.

Related posts

Leave a Comment