Dopřát si koupání ve vlastním nadzemním bazénu je tak snadné
Koupání a vodní radovánky patří mezi nejoblíbenější letní kratochvíle. Máte-li vlastní zahradu, dopřejte si možnost osvěžení, kdykoliv vás napadne. Ostatně mít na zahradě vlastní bazén je dnes již celkem běžné. Vybudovat ale klasický do země vnořený bazén je poměrně náročné jak finančně, tak také kvůli stavebním nárokům. Oproti tomu nadzemní bazény představují možnost, jak vše vyřešit snadno a rychle. Jsou kvalitním a dostupným řešením, jak si léto a koupání opravdu maximálně užít.
Vhodný bazén pro každou zahradu
Velikost zahrady je často důvodem, proč se lidé plánů na vlastní bazén vzdají. Ovšem u nadzemních bazénů tato starost odpadá. Jsou k dostání v různých rozměrech už zhruba od 2 metrů v průměru, takže se vejdou i na malou zahradu. K plaveckému tréninku je sice nevyužijete, pro osvěžení vašich dětí v horkém letním dni ale budou přímo ideální. Samozřejmě ale můžete volit i velké varianty s průměrem téměř 5 metrů, které již poskytují skutečné pohodlí celé rodině. Také tvary bazénů jsou různé, můžete si vybrat kulaté, oválné i hranaté typy. I díky tomu se dají dobře přizpůsobit prostorovým možnostem vaší zahrady. Výšku byste si měli vybírat především s ohledem na vaše děti, které budou určitě jeho nejčastějšími návštěvníky. I tady je rozpětí velké, od 0,5 metru až po výšky přesahující 1,3 metru.
Cenově dostupná kvalita
Další výhodou je poměrně nízká pořizovací cena. Ty nejmenší pořídíte již pod tisíc korun, větší pak v řádu nižších tisíců korun. Velmi oblíbený je například bazén Marimex Tampa, který má 3 metry v průměru a koupíte ho za příjemných 1 600 Kč. Samozřejmě ale nízká cena neznamená nízkou kvalitu. Naopak, při správné péči vám nadzemní bazén bude složit dlouhou dobu. Výhodou je také to, že nepotřebujete stavební povolení ani velké terénní úpravy. Co potřebujete je kousek rovné plochy, kde bazén postavíte.
Jak je to se stavbou bazénu?
Samotná stavba bazénu pak závisí na tom, zda jste si vybrali nafukovací variantu z PVC nebo s pevnou konstrukcí. První z nich se prakticky postaví sám. Stačí jen nafouknout horní okraj a při napouštění vody se samy vztyčí boční stěny. Nafukovací bazén je velmi snadné na konci sezóny opět vyfouknout a uložit. I druhý typ, tedy nadzemní bazén s pevnou konstrukcí, zvládnete bez problémů postavit sami. Tyto bazény se většinou na zimu nesklízí, je však potřeba je zazimovat.
Jaké příslušenství budete k bazénu potřebovat?
Především si budete muset pořídit filtraci, díky které budete mít vodu neustále čistou a připravenou ke koupání. Na výběr máte mezi kartušovou a pískovou filtrací. Nejlepší je poohlédnout se přímo po výhodné nabídce bazénu s vhodnou filtrací v setu, díky tomu můžete ušetřit.
A ještě jeden tip na vybavení, které vaše děti na zahradě jistě ocení. Jsou jimi trampolíny s ochrannou sítí. Pořiďte jim místo, kde se mohou do sytosti vyřádit, a přitom budou v bezpečí. Hra a radost patří k životu, tak si všeho užívejte, co to jen jde.