pro Muže 

Výhody znovu uzavíratelných spojovacích prvků 3M Dual Lock

Nastavit a zapomenout. I když to zní pohodlně, není to vždy praktický přístup pro určité produkty a aplikace. V reálném světě může být cennější mít možnost nastavit, odstranit a resetovat podle potřeby. Právě v tomto případě přicházejí na řadu uzavíratelné upevňovací prvky 3M™ Dual Lock™.

Dual Lock je řada vysoce pevných, opakovaně použitelných spojovacích prvků společnosti 3M. Představte si tyto výrobky jako průmyslové verze pásků s háčky a smyčkami, které se používají na oděvech a v jiných každodenních aplikacích. S technologií Dual Lock však 3M posouvá opakovaně použitelné spojovací prvky na zcela novou úroveň.

Jak funguje „duální zámek“ Dual Lock

Klíčem k systému 3M Dual Lock je inovativní konstrukce zámku. Když se obě strany Dual Lock přiloží a přitlačí k sobě, hřibovité hlavičky se vzájemně zaklapnou a zacvaknou, čímž se dosáhne pětkrát větší pevnosti v tahu než u tradičních háčků a smyček.

Ale to je jen polovina úspěchu. I když hřibovité hlavičky zajišťují silnější držení, suchý zip Dual Lock lze v případě potřeby snadno rozdělit. Ve skutečnosti je systém Dual Lock navržen tak, aby jej bylo možné znovu připevnit až 1000 krát, než ztratí polovinu své původní pevnosti v tahu.

Suchý zip Dual Lock je navíc opatřen lepidlem citlivým na tlak, kterým lze Dual Lock snadno připevnit ke spojovanému povrchu a vytváří s ním pevné spojení.

Výhody systému Dual Lock

Kromě mimořádně snadného spojování a opětovného rozpojování nabízí systém Dual Lock celou řadu výhod:

 • Lehký – Dual Lock je lehčí alternativou mechanických spojovacích prvků, jako jsou šrouby, svorníky či nýty.
 • Elegantnější vzhled – Lepicí páska eliminuje otvory, viditelné hlavy spojovacích prvků a další stopy, které mohou narušovat estetiku výrobku.
 • Schopnost spojovat různorodé materiály bez koroze nebo znečištění.
 • Přidané tlumení vibrací.
 • Odolnost vůči extrémním teplotám, vlhkosti a UV záření.
 • Odolnost a snadná údržba – prach a nečistoty lze snadno odstranit.

Typické aplikace Dual Lock

K čemu můžete Dual Lock použít? Vlastně téměř na cokoliv. Systém Dual Lock skutečně vyniká v aplikacích, kde je třeba součást bezpečně připevnit, ale zároveň je třeba ji rychle uvolnit pro snadný přístup nebo údržbu. Několik příkladů:

 • přístupové panely,
 • výměnné nápisy nebo zobrazovací jednotky,
 • upevnění vnitřního příslušenství u speciálních vozidel,
 • upevnění solárních panelů,
 • různé průmyslové, malé i doplňkové nástavce.

Co je potřeba zvážit při výběru upevňovacích prvků Dual Lock od společnosti 3M?

Řada 3M Dual Lock nabízí celou řadu uzavíratelných spojovacích prvků, které zajišťují vysoký výkon pro různé aplikace a podklady. Zde jsou uvedeny některé možnosti a úvahy při výběru optimálního výrobku pro vaše potřeby.

 • K dispozici je celá řada 3M lepidel citlivých na tlak, včetně pryžových či akrylových, která vytvářejí bezpečný spoj s mnoha podkladovými materiály.
 • K dispozici jsou také nízkoprofilové výrobky, které jsou přibližně o polovinu tenčí než standardní 3M Dual Lock.
 • Systém Dual Lock má vysokou přímou pevnost v tahu a silnou pevnost ve smyku, ale odlupováním nebo štěpením je lze snadno rozpojit
 • Při aplikaci se doporučuje použít váleček, aby byla zajištěna bezpečná přilnavost.

Při výběru se obraťte se na odborníky

Doporučujeme autorizovaného distributora 3M produktů, například společnost Adva s.r.o., která má se sortimentem 3M zkušenosti již od roku 1997. Soustředí se kromě jiného na kvalitní poradenský servis, kde pomáhají zákazníkům maximálně využít tuto působivou opakovaně použitelnou spojovací pásku. Poradí, na jaké materiály se produkt Dual Lock hodí, případně navrhnou vhodnější alternativu. Více na https://www.advasro.cz/.

Related posts

Leave a Comment