Zahrada 

Potýkáte se s nečistotností kočky? Těchto 5 věcí může být příčinou!

To, že kočka přestane používat toaletu, je velmi častý problém, se kterým se setkala velká řada chovatelů. Kočka je sice od přírody čistotný tvor, avšak za určitých okolností se může stát, že začne močit jinde. Co za tím stojí? A jak to vyřešit?

  • Samotné wc

Každá kočka je jiná a vyžaduje jiný typ toalety. Pokud jste dlouhou dobu používali otevřené wc, ale rozhodli jste se ho zaměnit za uzavřené, kočka může tuto změnu nést špatně. Možná potřebuje jen více času – nejlepší postup je oddělat kryt a kočku nechat zvykat. Poté, co již bude bezproblémově toaletu používat, přidejte kryt. Také je třeba zjistit, zda kočka vyžaduje nízké či vysoké okraje. Další příčinou může být špinavý záchod. Některé kočky zvládnou ne úplně čistou toaletu, jiné zase vyžadují záchod uklizený. Problémem může být i místo. Záchod by vždy měl stát na klidném a málo frekventovaném místě, kde kočku nikdo nebude rušit.

  • Stelivo

Vašemu čtyřnohému miláčkovi nemusí vyhovovat stelivo. Je velmi velké množství druhů – klasické sypké připomínající písek, hrudkující, dřevité, z recyklovaných materiálů či silikonové. Chovatelé většinou mají tendence kupovat ten typ steliva, který je vyhovující zejména pro ně. Méně častá výměna, skvělé pohlcení pachu či snadnější čištění – to vše jsou věci, podle kterých se rozhodují. Ne vždy je však to nejpraktičtější stelivo zároveň ideální řešení pro vaši kočku.

  • Zdravotní problém

Močení mimo záchod je vždy signálem, že se něco děje. Pokud můžete vyloučit zjevné příčiny, na vině bude pravděpodobně nějaký zdravotní neduh. Nejčastějším problémem jsou pak záněty ledvin či močové kameny. Tato onemocnění mohou kočku bolet a znepříjemňovat vylučování. Ona si pak v důsledku toho spojí bolest se svým záchodem a logicky pak chodí potřebu vykonávat jinam. Pokud tedy se potýkáte s nečistotností kočky, vaše první kroky by vždy měly mířit na veterinární kliniku. Zaměřte se i na to, čím kočku krmíte. Nekvalitní strava může mít na ledviny velmi nežádoucí účinky. Krmte proto prověřenými značkami jako je Applaws či Taste oftheWild. Přilepšit kočce můžete i vitamínovou pastou, probiotiky pro kočky či kloubní výživou pro kočky.

A jak jste řešili nečistotnost kočky vy?

Related posts

Leave a Comment