Zboží 

Kečup tak trochu jinak

Co takhle si vyrobit domácí kečup z rajčat, jablečného octu a s medem? Domácí výroba je nejzdravější a „in“, a tak proč ne. Med je zdravý již sám o sobě. Med léčí, je vynikajícím přírodním sladidlem a obsahuje množství prospěšných látek. Jablečný ocet je zase výborný při detoxikaci těla, na pročištění organismu a ničí hnilobné bakterie ve střevech.

A co ještě takový jablečný ocet dokáže? Budete se divit. Léčí infekce dutin, bolesti hlavy, krku a chřipku, očišťuje pleť a pomáhá při akné, napomáhá také ke snížení krevního tlaku a cholesterolu, ničí kvasinkové infekce a houby, pomáhá při dně, artritidě a ztuhlých kloubech. A mnoho dalšího.

Co tedy potřebujeme pro kečup s jablečným octem a medem?

Suroviny:

6 větších rajčat, 2 menší jablka, 1 střední řepa, 1 cibule

K dochucení:

2 lžičky soli, 1 lžíce jablečného octa, 3 lžíce třtinového cukru, 5 lžic medu, 2 špetky škořice,1 lžička dijonské hořčice, 50 ml oleje

Postup:

  1. Rajčata, jablka, cibule a řepu nakrájíme na větší kousky a dáme vařit do hrnce do měkka.
  2. Rozmixujeme tyčovým mixérem. Musí to být spíš hustá kaše, trochu sice ztuhne, ale ne moc.
  3. Plníme do vyvařených sklenic, zavíčkujeme.
  4. Cca 10 minut zavařujeme a pak na pět minut položíme dnem vzhůru.

Tyčový multifunkční ruční mixér 3v1 s 800W motorem od Oravy vám pomůže namixovat jakýkoliv druh potravy a vždy dosáhne vynikajících výsledků. Výkon si můžete regulovat plynule, proto vždy dosáhnete požadované konzistence. Nádoba na mixování má kapacitu 0,5l a nádoba na šlehání 0,6l.Jemný povrch a ergonomický design vám zaručí vždy pohodlné používání. Čištění je jednoduché, protože všechny díly jsou demontovatelné a lze je mýt v myčce nádobí.

Vyberte si pomocníky do své kuchyně pečlivě a s rozvahou. Správný výběr vám totiž může ušetřit mnoho času každý den. A jistě už budete vědět, co s volným časem navíc. Ať už strávíte více času s rodinou nebo si uděláte volnou chvilku s knihou, svým kuchyňským pomocníkům budete jistě vděční.

Related posts

Leave a Comment