Bydlení 

Kouzlo lapačů snů + návod, jak si jeden takový vyrobit

Lapače snů představují starodávný indiánský amulet, jehož úkolem bylo zahnat zlé duchy a navodit klidný a ničím nerušený spánek. Indiáni si tyto kouzelné kroužky zavěšovali různě po místnosti, nejčastěji pak přímo nad postel. Věřili, že se špatné sny a noční můry zachytí v síti lapače a ráno je zničí denní světlo. Dále zastávali názor, že ty dobré sny a příjemné myšlenky naopak po peříčkách sklouznou přímo do duše spícího. Ať už na tyto pověry věříte či nikoli, lapač snů může být příjemnou dekorací i originálním dárkem – tak proč si jeden nevyrobit?

Každý kousek má svůj význam

Lapače snů mohou mít jakoukoli podobu – záleží čistě na vaší kreativitě a fantazii, které se meze skutečně nekladou. I přesto je ale dobré vědět, že každá část indiánských lapačů snů má svůj význam. Níže vám jednotlivé významy stručně představíme:

  • Kamínky

 

Kamínek se umisťuje přímo doprostřed síťky a představuje vlastní já člověka. Indiáni věřili tomu, že se sny snažily najít každého člověka, a proto bylo třeba tohle centrum patřičně chránit.

  • Kruh

 

Kruh lapače snů má hned dva významy – představuje svět a vesmír. Úkolem kruhu je chránit kamínek a je to první překážka, kterou musí negativní síly překonat.

  • Peříčka

 

Snad každý lapač snů má ke kruhu přivázaná peříčka a rozhodně to má svůj důvod. Mají za úkol zachytávat energii a filtrovat ji, aby se k duši člověka dostala jen ta správná energie.

Jak vyrobit lapač snů

Ať už sami pro sebe nebo jako originální dárek s podtextem obdarovaného chránit od všeho zlého – vyrobte si vlastní lapač snů. Není to vůbec složité a záleží jen na vás, jakou bude mít lapač snů podobu.

Potřebujete:

  1. obruč (věnec, kroužek na vyšívání)
  2. provázek (bavlna, nit, drátek)
  3. šicí jehlu (nemusí být)
  4. zdobení (provázky, bavlnky, kůže)

Kruh omotejte vlastním zdobením a poté se pusťte do vyplétání obruče. Postupně okolo obruče vytvořte uzlíky a tvořte malá i velká oka. Pokračujte až do té doby, než si dle vlastní potřeby nevyplníte obruč sítí. Pak už jen stačí lapač snů ozdobit, k čemu můžete použít korálky, kamínky, peříčka – zkrátka vše dle vlastní fantazie.

Related posts

Leave a Comment